UE wydaje miliony na aborcję

- Zgodnie z przedstawionymi raportami UE wydaje miliony euro na promocję i wykonywanie aborcji na świecie. To nielojalność wobec tych krajów, gdzie praktyki wspierane przez UE są najczęściej nielegalne. To w końcu nielojalność wobec europejskich podatników i państw członkowskich UE, które nie mają jednolitego stanowiska w sprawie aborcji - mówi Konrad Szymański z PiS otwierając dzisiejszą konferencję w Parlamencie Europejskim.

Podczas obrad został zaprezentowany raport COMECE, konferencji biskupów katolickich UE, nt. znaczenia praw reprodukcyjnych w prawie międzynarodowym. Jose Ramos Ascensao zwrócił uwagę, że termin "prawa i zdrowie reprodukcyjne" nie występuje w prawie traktatowym i jego stosowanie w europejskiej legislacji jest nadużyciem.

Sophia Kuby, dyrektor wykonawczy European Dignity Watch, przedstawiła raport nt. konkretnych subwencji unijnych w Bangladeszu, Kambodży i Ameryce Południowej, z którego wynika, że UE wydaje miliony euro rocznie na nielegalne aborcje w tych krajach.

Theresa Okafor, dyrektor Life League Nigeria zwróciła uwagę, że UE chce obniżać dzietność w krajach afrykańskich, mimo, że podobna polityka w Europie przynosi dziś problemy ekonomiczne. "Dzietność ma ogromne znaczenie ekonomiczne dla rozwoju Afryki, potrzebujemy rozwoju kapitału ludzkiego, walki z malarią, dostępności czystej wody, a nie aborcji i permisywnej edukacji seksualnej, która jest sprzeczna z naszą kulturą. Dla wielu, polityka UE w tej dziedzinie ma charakter neokolonialny." - mówiła.

"Mglisty charakter terminu "prawa reprodukcyjne" jest kontekstem dla niekontrolowanej polityki i niekontrolowanych wydatków Komisji Europejskiej. To osłabia poparcie dla polityki pomocowej UE, które powinno być możliwie szerokie, by ta polityka była hojna i efektywna. To seminarium jest także po to, by politykę rozwojową wzmocnić. Warunkiem koniecznym wzmocnienia polityki rozwojowej i pomocowej UE wobec krajów rozwijających się jest jednak wykluczenie finansowania aborcji i wszelkich innych metod zabijania dzieci nienarodzonych za europejskie pieniądze - mówił w podsumowaniu konferencji Konrad Szymański, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego.

Konferencja była elementem szerszego programu Week for Life. "Week for Life" to cykl debat skupionych wokół problematyki ochrony życia ludzkiego w polityce Unii Europejskiej - opieka paliatywna, walka z rakiem, wykorzystywanie komórek macierzystych w badaniach i terapii, w końcu zaangażowanie UE w promocję aborcji na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9