PiS potępia decyzję ws. TV Trwam

18.01. Warszawa (PAP) - Potępiamy decyzję KRRiT w sprawie TV Trwam - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, jego ugrupowanie nie wyklucza wniosku w tej sprawie do NIK, a być może też do Trybunału Stanu.

Fundacja Lux Veritatis nie otrzyma koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym - poinformowała KRRiT po wtorkowym posiedzeniu. W ocenie Krajowej Rady powodzenia temu przedsięwzięciu nie wróży sytuacja finansowa fundacji.

"Jesteśmy zdeterminowani, potępiamy tę decyzję i podejmiemy wszystkie kroki ku temu, aby ta sprawa nie chodziła z politycznego forum" - zapowiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem, z góry założono, że TV Trwam ma nie otrzymać koncesji. "Trzeba się tej sytuacji przeciwstawić, ale trzeba się przeciwstawić mądrze. Chcieliśmy, aby NIK się tym zajęła. Na Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów zapadła (jednak) decyzja, by skierować sprawę do (sejmowej) komisji" - powiedział prezes PiS. Nie wykluczył, że jego ugrupowanie samo skieruje sprawę do NIK, a na końcu być może do Trybunału Stanu.

Wniosek do TS w sprawie szefa KRRiT Jana Dworaka chce złożyć klub Solidarnej Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • piotrp
  18.01.2012 12:41
  No nic innego nie można się było spodziewać po Prezesie Jarosławie Kaczyńskim. Niewiele już spraw i osób zostało w polskiej polityce, których w ostatnich latach Prezes PiS by nie potępił, lub nie zagroził oddaniem pod Trybunał Konstytucyjny lub Stanu. Nawet niedawni jego przyjaciele tego potępienia doświadczyli na własnej skórze.

  Przy pojmaniu Jezusa w Ogrójcu, Jezus rzekł do Piotra Apostoła, gdy ten obciął ucho żołnierzowi: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną». Może się zatem okazać, że dziś pierwszym, który stanie przed Trybunałem Stanu, będzie własnie ten, który od zawsze mieczem wojował i nadal to czyni.

  Życzę prezesowi Kaczyńskiemu nawrócenia na dobrą drogę, a kwestię potępienia niech zostawi Najwyższemu.


Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7