Ksiadz chce być liderem lewicy

Ks. Jacek Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna zastanawia się, czy miałby szansę zostać nowym szefem lewicy. Przygotował także CV i List Motywacyjny, które w tej sprawie przesłał do partii.

 W odpowiedzi szef krakowskiego SLD zaprosił go do rozmowy. W rozmowie z KAI ks. Stryczek podkreśla, że nie może pełnić funkcji politycznych, ale swoim oświadczeniem chciał wywołać debatę.

W rozmowie z KAI ks. Jacek Stryczek powiedział, że jego pomysł zrodził się w trakcie publicznej debaty o przyszłości lewicy. „Wielokrotnie usłyszałem wtedy, że najważniejszą cechą lewicy jest wrażliwość społeczna. Zastanowiłem się czy ja jestem wrażliwy? Analizowałem swoje życie i uznałem, że całe moje życie i działanie jest ukierunkowane na wrażliwość. Praktycznie całe moje dorosłe życie poświęciłem na działania wynikające z wrażliwości, organizuję m.in. Szlachetną Paczkę” - powiedział ks. Stryczek. Dodaje, że wrażliwość społeczna to cel jego życia i interesuje go każda debata na ten temat. „Moim oświadczeniem chciałem wzbudzić dyskusję, zobaczymy co będzie dalej” - przyznaje.

Grzegorz Gondek, szef krakowskiego SLD w odpowiedzi wyraził chęć przyjęcia ks. Stryczka do SLD, a także zaprosił go do rozmowy na temat lewicy.

„W związku z tym, iż powziąłem wiadomość, że wyraził Pan wolę i chęć kandydowania na przewodniczącego SLD, w załączeniu pozwalam sobie przesłać deklarację członkowską Sojuszu. Jednocześnie wyrażam wolę spotkania się z Panem w celu omówienia przyszłości lewicy w Polsce. Mam nadzieję, że zaowocuje to naszą współpracą. Deklaruję również, że jeżeli wypełni Pan przesłaną deklarację, to zgodnie ze statutem udzielę Panu stosownej rekomendacji" - napisał Grzegorz Gondek w odpowiedzi ks. Stryczkowi.

Ks. Jacek Stryczek, szef krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna swoje oświadczenie na temat chęci bycia szefem lewicy zamieścił w środę w internecie.

Ks. Jacek Styczek słynie z różnych nietypowych przedsięwzięć duszpasterskich. Jednym z jego pomysłów było ustawienie konfesjonału przed Galerią Krakowską w okresie świąt Bożego Narodzenia. Od 2001 roku jego stowarzyszenie realizuje ogólnopolską akcję świątecznej pomocy Szlachetna Paczka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6