Papież Franciszek pozdrowił w środę podczas audiencji generalnej uczestników Rejsu Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży, który w styczniu dopłynie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Żaglowiec wyruszył w maju w dziesięciomiesięczny rejs.
Według starych przekazów liturgicznych poświęciła życie w obronie swego dziewictwa.
Tylko Słowo Boże może nam wyjaśnić, jak kochać naszych prześladowców. Męczennicy komunizmu i nazizmu pokazali, że jest to możliwe – mówił Papież na porannej Eucharystii .
Wyrażając uznanie dla tej inicjatywy, Franciszek zachęca jej uczestników do dzielenia się własnymi doświadczeniami.
100 tys. dolarów dla ofiar wulkanu del Fuego w Gwatemali przekazała w imieniu Papieża watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
Sytuację na granicy francusko-włoskiej zbadał państwowy instytut praw człowieka.
Jego uczestnicy protestowali przeciwko próbom zalegalizowania aborcji w Korei Południowej.
W Polsce rusza projekt wsparcia dla migrantów w dziedzinie adaptacji i integracji społecznej.
Wartość inwestycji to ponad 4 miliony złotych.
W Watykanie zaprezentowano Instrumentum laboris, czyli dokument roboczy październikowego Synodu Biskupów. Odbędzie się on pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. 52-stronnicowy dokument analizuje obecną sytuację młodych ludzi i przedstawia główne wyzwania stojące przed ojcami synodalnymi, w celu lepszego towarzyszenia młodzieży w drodze do Boga.
Grupa nowo wyświęconych księży z diecezji radomskiej pielgrzymowała do Rzymu.
Stolica Apostolska stwierdziła ważność etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego o. Rudolfa Warzechy (1919-1999), wadowickiego karmelity bosego zmarłego w opinii świętości.
Ich ciała odnalazł św. Ambroży.
To pierwsi neoprezbiterzy Towarzystwa Ducha Świętego - zgromadzenia odwołującego się do tradycji założonego w XII wieku Zakonu Ducha Świętego.
Dziś w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpoczął się wyjątkowy czas łaski. Przez cały rok w Rokitnie możemy uzyskać odpust zupełny.
Kard. Arborelius, arcybiskup Sztokholmu i były luteranin przypomina, że podczas obchodów 500-lecia reformacji Franciszek zaistniał w świecie protestanckim jako symbol jedności Kościoła.
Zachodzące zmiany Koreańczycy wciąż przyjmują jakby nie dowierzając, że pojednanie między obu Koreami może stać się faktem.
Uganda przez wiele lat zmagała się z rebeliancką Armią Oporu Pana. Dziś jednym z głównych zadań Kościoła jest zabliźnianie ran zadanych ludności cywilnej przez rebeliantów.
- powiedział bp Paul Hinder, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Południowej.
Chrześcijańskim szkołom w Kanadzie można odmówić akredytacji z powodu tradycyjnych poglądów tych instytucji na seksualność – orzekł Sąd Najwyższy w tym kraju.
„Europa musi wypracować wspólne rozwiązanie problemu migracji. Odpowiedzialności nie można zrzucić na barki tylko jednego kraju” – wskazuje na to watykański sekretarz stanu na marginesie dyskusji o nieprzyjęciu przez Włochy uchodźców ze statku Aquarius. Kard. Pietro Parolin zauważa, żeby realnie stawić czoło zjawisku migracji trzeba wspólnie wejść na drogę humanitarnej i solidarnej pomocy.
Na zwodniczą siłę skandalu i destruktywną moc oszczerczego przekazu zwrócił uwagę Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Jej wizje miały wpływ na mariologię i religijność średniowiecza.
Blisko 8 milionów mieszkańców spośród 13 milionów Syryjczyków wciąż pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej - powiedział w rozmowie z PAP szef zespołu prasowego Caritas Polska Robert Kazimierski, przed prezentacją raportu o sytuacji mieszkańców w Syrii.
Włoscy katoliccy skauci wyciągają wnioski z sekularyzacji, której w ostatnich latach został poddany ich kraj.