Dla religii monoteistycznych, które są związane z postacią Abrahama, zarówno eutanazja, jak wspomagane medycznie samobójstwo to praktyki niedopuszczalne pod względem etycznym i dlatego powinny być one zakazane.
Ojciec Święty zmienił nazwę Tajnego Archiwum Watykańskiego. W pełni zachowując swą dotychczasową tożsamość będzie się ono odtąd nazywać: Apostolskie Archiwum Watykańskie.
Potrzebujemy pomocy. Chrześcijanie są grupą, która najbardziej cierpi w tym niekończącym się konflikcie. Dwie trzecie wyznawców Chrystusa już uciekło, a pozostali ryzykują, że nie przeżyją wojny.
W ewangelizacji Amazonii zakony odegrały bardzo ważną rolę, zarówno męskie, jak i żeńskie. Dziś misyjny duch zakonny zdecydowanie osłabł i potrzebuje nowego ożywienia i zdynamizowania.
Zakończony Synod Biskupów o Amazonii jest przede wszystkim wołaniem o nawrócenie i większy dynamizm duszpasterski. Przekonujące świadectwo zakłada wiarygodne życie Ewangelią.
„Bogu, który jest Panem życia, powierzamy nadzieje i troski narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Wzywamy do refleksji, solidarności i modlitwy za to, co w tych krajach się dzieje”. Apel ten wystosowali członkowie Konfederacji Zakonników Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
„Dzieci poniżej 12 roku życia też mają prawo do eutanazji” – twierdzą holenderscy lekarze. Ich zdaniem tak młody człowiek może świadomie zdecydować, że nie chce żyć. Tymczasem przeciw eutanazji wystąpiło Światowe Towarzystwo Medyczne.
Arcybiskup Peter Loy Chong proponuje zorganizowanie synodu biskupów dla Oceanii. „Amazonia i jej lasy są ważne, ale nie wolno też zapominać, jak istotną rolę w sieci życia odgrywa Oceania”. Te słowa arcybiskupa zacytował 28 października australijski portal informacyjny Cath.News. Archidiecezja Suva, na czele której stoi hierarcha, jest położona na jednej z 300 wysp Fidżi. Wiele z nich leży poniżej stale podwyższającego się poziomu morza i jest zagrożona zanieczyszczeniem środowiska.
Orędzie na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w roku 2019 wygłosi arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.
Biskup Erwin Kräutler dobrze ocenia dokument końcowy Synodu dla Amazonii, który zakończył się 27 października w Watykanie. „Uważam, że był dobry. To, co zostało w nim zawarte, odpowiada temu, czego rzeczywiście oczekiwałem” - powiedział pochodzący z Austrii brazylijski hierarcha w krótkiej rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress w Rzymie. Jak poinformował, w ostatecznym głosowaniu nad dokumentem końcowym wszystkie jego artykuły uzyskały większość dwóch trzecich głosów, także te, które dotyczyły tzw. viri probati.
W dniu odpustu parafialnego ku czci Wszystkich Świętych w Bobowej modlono się o beatyfikację ks. Jana Czuby.