„Bogu, który jest Panem życia, powierzamy nadzieje i troski narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Wzywamy do refleksji, solidarności i modlitwy za to, co w tych krajach się dzieje”. Apel ten wystosowali członkowie Konfederacji Zakonników Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
„Bogu, który jest Panem życia, powierzamy nadzieje i troski narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, które cierpią z powodu gwałtownych represji łamiących podstawowe prawa i sprawiedliwość społeczną, a które w tych tygodniach jeszcze się nasiliły. Wzywamy do refleksji, solidarności i modlitwy za to, co w tych krajach się dzieje”. Apel ten wystosowali członkowie Konfederacji Zakonników Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
W opublikowanej nocie zakonnicy podkreślają, że w niektórych tamtejszych krajach wciąż rośnie napięcie i przemoc wywołana starciami manifestantów z siłami porządkowymi. Do wydarzeń takich dochodzi w Chile, Boliwii, Haiti, Nikaragui i Ekwadorze. „Nasze narody pragną pokoju i sprawiedliwości, poszanowania podstawowych praw człowieka. Dlatego modlimy się o pokój, bo jest on darem Boga i każdy z nas musi przyjąć go i budować każdego dnia z Jego pomocą” – piszą zakonnicy. Jednocześnie zapewniają, że nigdy nie ustaną w szukaniu i wspieraniu solidarności i sprawiedliwości ponad prywatnymi interesami. Jako osoby życia konsekrowanego wśród wielu cierpień będą starali się być znakami nadziei i ufności.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.