Młodzi z Mielca nie próżnują. Gwatemalczycy są już ich ziomkami.
Pierwsze bariery językowe przełamane. Wystarczyło kilkadziesiąt litrów wody!
Bez osobistej odpowiedzialności za to, po której stronie stoimy, czy po stronie silniejszego czy prawdy, nie jest możliwe dobre rozwiązanie - mówił abp Depo.
Kiedy razem się modlimy, razem głosimy Ewangelię oraz służymy biednym i potrzebującym to znajdujemy się na drodze, która sama zmierza do celu, jakim jest widzialna jedność – powiedział Papież podczas audiencji dla przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich z Finlandii. Przybyli oni do Rzymu z coroczą pielgrzymką ekumeniczą na święto patrona tego kraju, św. Henryka.
Po raz pierwszy w swym pontyfikacie Papież Franciszek będzie spowiadał młodych przestępców osadzonych w zakładzie karnym dla nieletnich. Uczyni to w czasie liturgii pokutnej w więzieniu Las Garzas de Pacora. Będzie to jedno z wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Światowe Dni Młodzieży w Panamie są doskonałym przedłużeniem synodu poświęconego młodym - mówi watykański sekretarz stanu.
Ojciec Święty zlikwidował Papieską Komisję Ecclesia Dei, która zajmowała się dialogiem z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X oraz wiernymi i zgromadzeniami życia konsekrowanego, sprawującymi liturgię w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zadania Komisji przejmuje w całości Kongregacja Nauki Wiary.
Kacper w kilku zdaniach opowiada nam, co pielgrzym robi przez cały dzień w Panamie.
- Światowe Dni Młodzieży to czas spotkania kultur z całego globu. Okazuje się, że możemy mówić jednym głosem - mówi tuchowianin.
Kolejny dzień pobytu w diecezji Chitré relacjonują nasi młodzi, którzy udali się na ŚDM do Panamy.
Chrześcijanie Kościołów wschodnich obchodzą 19 stycznia święto Objawienia Pańskiego. We Wrocławiu grekokatolicy modlili się w cerkwi katedralnej, a następnie udali się nad rzekę, gdzie odbyła się ceremonia błogosławieństwa wody. Duchowni wypuścili gołębie - znak Ducha Świętego.
W Waszyngtonie przeszedł Marsz dla Życia. Uczestniczył w nim także wiceprezydent USA, Mike Pence.
Słowo metropolity gdańskiego podczas Mszy św. z okazji pożegnania śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
Po rozpoczęciu mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź przekazał rodzinie prezydenta kondolencje od papieża Franciszka. Papież przekazał różańce rodzicom prezydenta, małżonce Magdalenie, córkom Antoninie i Teresie oraz bratu Piotrowi.
Mszę św. pogrzebową śp. Pawła Adamowicza odprawił abp. Stanisław Gądecki, liczni biskupi wraz z rzeszą kapłanów. Rodzina tragicznie zmarłego otrzymała różańce od papieża Franciszka, które przekazał abp Sławoj Leszek Głódź.
Młodzi z diecezji tarnowskiej opowiadają o swoich wrażeniach ze Światowych Dni Młodzieży.
Jedyna nadzieja, że ofiara jego życia będzie dla nas jakimś katharsis, oczyszczeniem. Każdy z nas powinien zrobić sobie solidny rachunek sumienia, ale nie - jak to mamy w zwyczaju - uderzając w cudzą pierś, lecz zaczynając od siebie. Zobowiązuje nas do tego nasza wiara.
- Nie wolno świadomie wybierać drogi konfliktu, podziałów, kłamstwa, nieprzejrzystości! - przestrzegał bp Piotr Libera na rozpoczęcie tygodnia ekumenicznego w Płocku.