Piłkarz Piotr Zieliński i aktorka Joanna Kulig, a także posługujące w Ukrainie siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz społecznicy Cecylia Chrząścik i Alexander Kurek odebrali w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie wyróżnienia przyznawane przez Fundację św. Brata Alberta i Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko".
Po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy, nie po raz ostatni, koszalińscy fani twórczości Tolkiena spotkali się, żeby rozmawiać, czytać i świętować.
W koszalińskiej katedrze diecezjalnie, prezbiterzy i biskupi dziękowali za ponad 15 lat służby bp. Edwarda Dajczaka w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim.
Z nowotarskiego Rynku do sanktuarium św. Jana Pawła II przeszli w sobotnie przedpołudnie mieszkańcy stolicy Podhala w ramach marszu w obronie papieża Polaka.
O misji współczesnych członków Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej opowiadali w koszalińskim oddziale stowarzyszenia Civitas Christiana templariusze z Gryfic: Beata i Robert Rupentalowie.
Nasi fotoreporterzy byli świadkami radości Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i Rio de Janeiro, i skupienia w byłym obozie koncentracyjnym w Auschwitz, uczestniczyli w spotkaniach z papieżem w Ugandzie, Armenii i innych miejscach na świecie.
Mszy św. z udziałem m.in. prowincjałów i wikariuszy z
Niemiec, Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, a także
z Francji i Irlandii przewodniczył prowincjał polskich dominikanów o. Łukasz Wiśniewski OP. Obecny był także asystent generała zakonu z Rzymu. Zamknięcie jubileuszu odbyło się w 800. rocznicę konsekracji dominikańskiej bazyliki Świętej Trójcy w Krakowie.
Gliwice, 11.03.2023. W katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła
odbyły się święcenia biskupie ks. prałata Sławomira Odera i
kanoniczne objęcie przez niego diecezji gliwickiej.
Łukasz Krupski wykonał 14 stacji Męki Pańskiej. Zamiast realistycznych obrazów drogi na Golgotę, stworzył pełną symboliki i teologicznej głębi opowieść o Chrystusie, który z miłości ofiarowuje się człowiekowi, Warszawie i światu.