Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Sprawy nie idą w dobrym kierunku. Spadają ceny, ale nie samochodów, benzyny czy zagranicznych wczasów. Coraz mniej kosztują wartości, a te akurat zawsze powinny być w cenie. In vitro poszło za 14 proc. poparcia, jakie w pierwszej turze wyborów otrzymał szef SLD.
więcej z tego numeru »
Wiarygodność niektórych informacji podawanych przez media jest na poziomie Radia Erewań. Na pytanie słuchacza, czy to prawda, że na placu Czerwonym rozdają samochody, Radio Erewań odpowiadało, że tak. Tyle tylko że nie samochody, a rowery, nie na placu Czerwonym, tylko obok dworca warszawskiego, i nie rozdają, tylko kradną.
Obecne wybory prezydenckie są piątymi z kolei powszechnymi wyborami głowy państwa w wolnej Polsce. Pierwsze, przypomnę, odbyły się w 1990 r. (więcej na s. 30–33). Jakie były te kolejne wybory Polaków? Można pokusić się o ocenę, że z kadencji na kadencję coraz mądrzejsze.
Beatyfikacja ks. Popiełuszki potwierdziła jeszcze raz starą prawdę, że na wierność zasadom, a nawet więcej – na świętość, dobry jest każdy czas. Ludzie miewają pretensje, że urodzili się w niesprzyjającym okresie.
Od śmierci biskupa Stanisława ze Szczepanowa minęło ponad 900 lat. Przypomnę, że święty męczennik został zabity przez wysłanników króla Bolesława Śmiałego 11 kwietnia 1079 r. Wspominam go ze względu na beatyfikację ks. Popiełuszki.
Biedna ta nasza Polska. Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po katastrofie lotniczej, a już tysiące naszych rodaków walczy z powodzią. Od 10 kwietnia żyjemy nieprzerwanie w stanie podwyższonej gotowości.
Od czego zależy przyszłość Polski? Im bliżej wyborów prezydenckich, tym częściej padać będzie odpowiedź na to pytanie. Każdy z kandydatów na prezydenta poczuwa się – i słusznie – do zaprezentowania swojej wizji Polski.
Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Jak się człowiek do czegoś przyzwyczai, to mu się wydaje, że tak być musi. Dobrym przykładem są rozwody.
Ciekawy jestem, ile osób wskazałoby druk, gdyby zapytano je o najważniejszy wynalazek w historii ludzkości. Pewnie niewiele. Sam wybrałbym co innego.
No i ruszyły przygotowania do wyborów prezydenckich. Ostatecznie do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosiło się 22 kandydatów.
Komentarze liturgiczne i modlitwa wiernych. Propozycje śpiewów. Propozycje świątecznych homilii. Biblijne Konteksty. Wideo.
W starej tradycji rzymskiej bezpośrednio poprzedza watykańską pasterkę.
Rosja nie porzuca swoich planów całkowitego rozwiązania kwestii ukraińskiej - mówi Abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
Na ziemiach polskich zakorzenił się na dobre dopiero w XIX stuleciu.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Rok Jubileuszowy przeżywany pod hasłem „Pielgrzymi nadziei” jest zachętą by wybrać się w drogę, taką drogę, która postawi przed nami pytanie o sens, o cel, o to, co naprawdę w życiu ważne
Na zakończenie południowej modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty pobłogosławił z kaplicy w Domu św. Marty figurki Dzieciątka Jezus (wł. Bambinello), przyniesione na Plac św. Piotra. To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
O tym, aby widok matki z dzieckiem lub oczekującej na jego narodziny był powodem do radości i błogosławienia jej, a także do dziękowania Bogu za cud życia, mówił Papież Franciszek w rozważaniu przed ostatnią w tegorocznym Adwencie modlitwą Anioł Pański.
Franciszek wyraża smutek z powodu zabitych i rannych w ataku na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Magdeburgu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
To nie wojna. T korzystanie z praw zagwarantowanych w konstytucji.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich wyraziło stanowczy sprzeciw wobec zapowiedzianych przez min Nowacką zmian.
ks. Leszek Smoliński
Za nami najkrótszy dzień w roku, trwający średnio około 7 godzin i 40 minut, w zależności od miejsca w Polsce.
Maria Sołowiej
Na temat Bożego Narodzenia powstało już trochę literatury. Między innymi XIX-wieczna opowieść „Begkristall” („Kryształ górski”) A. Stiftera.
Beata Zajączkowska
W powietrzu czuć oczekiwanie, któremu towarzyszy wyścig z czasem, by przygotować Rzym na przyjęcie milionów pielgrzymów nadziei.
Czy katolik może medytować? Bp Andrzej Siemieniewski odpowiada twierdząco.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.