Będzie to parafia personalna.
W liście do księży wymieniono 12 nadużyć.
Liczne wspólnoty powstały z pobudek egoistycznych i dla pieniędzy – oświadczył szef państwa podczas zaprzysiężenia nowego rządu 14 sierpnia.
Zespół ds. Finansowania Kościoła przy Kościelnej Komisji Konkordatowej jest w gotowości do rozmów z przedstawicielami rządu, ale do tej pory żadnego zaproszenia ze strony rządzących nie było – mówi KAI abp Wojciech Polak. Prymas wyjaśnia, że Zespół ten został powołany 26 marca 2024 r. dekretem Przewodniczącego Kościelnej Komisji Konkordatowej bp. Artura Mizińskiego, po otrzymaniu „nihil obstat” Nuncjusza Apostolskiego.
Papieże opowiadali się, i nadal opowiadają, za pokojem i prawami człowieka na całym świecie. W czasach kryzysu i katastrof interweniują jako podmioty humanitarne. Nie ma wątpliwości, że papieże są postrzegani na całym świecie jako autorytety moralne, których głosy są słuchane. Jak do tego doszło, opowiada niemiecki historyk ks. Jörg Ernesti w swojej nowej książce „Historia papieży od 1800 roku”.
Peru - kraj o wyjątkowej i bogatej kulturze, zmaga się z wieloma poważnymi wyzwaniami społecznymi i religijnymi. Rozciągający się na trzykrotność powierzchni Polski - z Amazonką, Andami i wybrzeżem Oceanu Spokojnego - kraj jest miejscem, w którym występuje wiele form patologii. Wpływają one na życie najuboższych i najbardziej potrzebujących.
Ojciec Święty zobaczy dynamiczną różnorodność Kościołów w Azji, a także wiarę jej mieszkańców – powiedział serwisowi Vatican News Przewodniczący Federacji Konferencji Episkopatów Azji, kardynał Charles Maung Bo przed zbliżającą się podróżą Papieża do Azji i Oceanii. Odbędzie się ona w dn. 2-13 września.
Dziś cała ludzkość bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Dobrej Nowiny o pokoju, a każdy chrześcijanin jest wezwany do jej głoszenia i dzielenia się nią – napisał Papież Franciszek do Komitetu „Nazarat” w opublikowanym dziś przesłaniu z okazji 10-lecia modlitwy różańcowej, która zaczęła się na placu w Rimini w intencji pokoju na świecie i prześladowanych chrześcijan. Była to odpowiedź za wyrzucenie ponad 120 tys. chrześcijan z Iraku i Syrii przez tzw. Państwo Islamskie w 2014 roku.
Spotkanie to będzie trwało w oba dni od godziny 15:00 do 21:00 i będzie sześciogodzinnym uwielbieniem Boga.
Jej uczestnicy odnowili też akt poświęcenia Francji Matce Bożej przez króla Ludwika XIII