Dziś cała ludzkość bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Dobrej Nowiny o pokoju, a każdy chrześcijanin jest wezwany do jej głoszenia i dzielenia się nią – napisał Papież Franciszek do Komitetu „Nazarat” w opublikowanym dziś przesłaniu z okazji 10-lecia modlitwy różańcowej, która zaczęła się na placu w Rimini w intencji pokoju na świecie i prześladowanych chrześcijan. Była to odpowiedź za wyrzucenie ponad 120 tys. chrześcijan z Iraku i Syrii przez tzw. Państwo Islamskie w 2014 roku.
Papież dziękuje Komitetowi na rzecz Prześladowanych Chrześcijan „Nazarat” za list, w którym informują o modlitwie za „wielu braci i siostry żyjących na ziemiach dotkniętych straszliwymi konfliktami”. Opisują także fakt, że w wielu miastach na całym świecie jest modlitwa maryjna o pokój i w intencji prześladowanych chrześcijan.
„Dziękuję za wasze świadectwo miłości, bliskości, a zwłaszcza zjednoczenia z bólem narodów zranionych przez niesprawiedliwość, ucisk, nienawiść i chciwość” – napisał Papież Franciszek. Wyraził nadzieję, że ci, którzy uczestniczą w chwilach modlitwy, z żarliwymi sercami i napełnieni Duchem Świętym, będą nadal promotorami kultury szacunku dla wszystkich, gościnności i braterstwa oraz radości solidarności.
„Zachęcam was, abyście wzywali pomocy Maryi Panny, Matki Pocieszenia, aby przyjęła nas pod swój płaszcz i podtrzymała nas w godzinie próby. Niech Ona będzie tą, która rozpali w naszych duszach światło nadziei, abyśmy odważyli się patrzeć w przyszłość pełną spokoju i harmonii” – napisał Ojciec Święty.
Archidiecezja katowicka rozpoczyna obchody 100 lat istnienia.
Po pierwsze: dla chrześcijan drogą do uzdrowienia z przemocy jest oddanie steru Jezusowi. Ale...
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.