– Kryzys polityczny zmobilizował nikaraguańską młodzież do ogromnej modlitwy za swój kraj – mówi abp Waldemar Sommertag, nuncjusz apostolski w Nikaragui.
USA przeżywają kulturalną rewolucję – odejście od chrześcijaństwa. Arcybiskup Charles Chaput zastanawia się, jak powinni reagować katolicy.
Ks. Norbert Jurek z diecezji legnickiej opowiada o tym, jak bardzo Kościół amerykański różni się od tego w Polsce oraz jak to jest być w mniejszości.
O kubańskim pozorowaniu zmian, rodzinach bez ojców i głodzie wiary mówi ks. Witold Lesner.
O tęsknocie za prostotą i amerykańskim Kościele z ojcem Mariuszem Kochem, franciszkaninem pracującym w USA, rozmawia Agnieszka Gieroba.
Występując przeciw Kościołowi, prezydent Evo Morales uderza w większość mieszkańców Boliwii. Czy okażą się oni na tyle świadomi swej wiary, by obronić ją przed pogańskim populizmem?
Urugwajczycy odwrócili się do Boga plecami. Ten kraj przestał już być katolicki. Ludzie żyją w nim bez wiary i bez nadziei.
W ocenie rządów Cháveza społeczeństwo wenezuelskie jest podzielone mniej więcej po połowie. W jednej i drugiej grupie są wierzący. Jak głosić Ewangelię ludziom tak bardzo od siebie oddalonym?
W każdej dzielnicy spotkasz tutaj dziesiątki świątyń i miejsc modlitwy różnych wyznań. I tylko na ateistów patrzy się z pobłażliwością i niedowierzaniem. – Przecież nie można nie wierzyć w nic – mówią z przekonaniem Brazylijczycy.
Czy gdyby kultura inkaska nadal istniała, doszłaby do poznania Chrystusa? Odcięci od korzeni andyjscy górale jakby na przekór kultywują dawne tradycje, łącząc je z katolicyzmem.