Wniebowzięcie Matki Bożej jest jednym z najbardziej popularnych świąt maryjnych w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Każdego roku na ulice wychodzą kolorowe procesje ku czci Maryi. Jednak tym razem wszystkie celebracje z udziałem większej liczby wiernych zostały odwołane z powodu pandemii.
Matka Boża Wniebowzięta jest patronką wielu miejscowości w Hiszpanii, szczególnie w regionie Walencji. W Madrycie czczona jest pod wezwaniem „La Paloma”. Pomimo ograniczeń z powodu pandemii już od wczoraj mieszkańcy stolicy licznie nawiedzają świątynię, aby „saludar a la Virgen”, czyli pozdrowić Maryję i ofiarować jej bukiet kwiatów. Matka Boża „La Paloma” jest uważana za nieoficjalną patronkę Madrytu, a jej święto jest jednym z najbardziej popularnych w stolicy Hiszpanii. Jest patronką strażaków, którzy organizują barwną procesję ulicami miasta. W tym roku jednak nie odbędzie się ona.
W Sewilli trwa święto patronalne Matki Bożej „de los Reyes”, a w Jerez „de la Caridad”. Historię zaśnięcia i wniebowzięcia Maryi można zobaczyć w miejscowości Elche koło Alicante. Tzw. „Misterium z Elche” to muzyczno-religijne przedstawienie, którego początki sięgają średniowiecza.
Wniebowzięcie Matki Bożej jest też bardzo popularne w Ameryce Łacińskiej. Od dzisiejszego święta bierze swoją nazwę stolica Paragwaju – Asunción, którą została założona 15 sierpnia 1537.
Historia tej świątyni przenosi nas do samych początków chrześcijaństwa.
14 czerwca na stadionie Rate Field drużyny Chicago White Sox.
Nowy wielki kanclerz Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.
Wybór nowego Papieża to okazja do odnowy — nie tylko dla katolików, lecz dla wszystkich.