Komentarze 3
 • nolda
  14.04.2018 12:29
  Człowiek rodząc się jest radosny, zachwycony wszystkim co go otacza, cieszy go motyl, muszelka, stokrotka, wróbel… . Tą naturalną radość dziecka zabili rodzice, nauczyciele, księża. To oni wpoili mu swoją przeszłość, swe wartości, które przejęli od swych przodków. Zwartościowali to co postrzega dziecko. „Poco ganiasz za tym motylem, usiądź, zajmij się czymś pożytecznym”, „Wywal te muszelki, to śmieci, pełno tego wszędzie, zbieraj bursztyny, diamenty”, „To tylko stokrotka, są takie pospolite, róża, to jest piękny kwiat” , „To tylko wróbel, orzeł to dopiero ptak”. Każda radość dziecka jest zabijana.
  W życiu dorosłym wszyscy starają się ją przywrócić. Jak to robią? A tak jak ksiądz opisuje, sztucznie, życząc „Wesołych świąt” – i jak tu się nie uśmiechnąć. Zaśpiewajmy „Wesoły nam dzień dziś nastał”. Byle na przeciągłym zawodzeniu się nie kończyło – bo jak się skończy zawodzeniem to nie będzie radosne. Jakich jeszcze instrukcji przestrzegać by się poprawnie radować?
  Najbardziej odpowiednią według mnie jest ta:
  „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.”
 • nolda
  20.04.2018 19:02
  Tak, potem szuka szatańskich sztuczek by go ponownie nawrócić. Mówi mu jak ma się cieszyć i kiedy szczęśliwym, a kiedy smutnym. Że ma zmarnować - poświecić to życie, dla przyszłego. W co ma wierzyć, co jest prawdą, a co nie, daje mu księgi jako dowód, Biblię, Koran, Wedy.... Każdy, jest gotów za "prawdę" zawartą w niech oddać życie. Muzułmanin za swoje, chrześcijanin za swoje, żyd za swoje... W każdej z nich, jest zawarte jedynie słuszna prawda przekazywana z pokolenia na pokolenie, za tą prawdę oddało doczesne życie setki tysięcy jak nie miliony ich wyznawców. Oddali życie za prawdę, ich prawdę i oddawać będą dalej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5