Kryzys to także dramat rodzin

Prawa socjalne, w tym prawo do pracy nie mogą być zależne od rynku bądź sytuacji na giełdzie – podkreślił kard. Tarcisio Bertone na forum chrześcijańskich związków zawodowych we Włoszech (ACLI)

Obradują one w Castelgandolfo w kontekście kryzysu gospodarczego i nadzwyczajnych programów oszczędnościowych zaproponowanych ostatnio przez włoski rząd. Zgodnie z oczekiwaniami związkowców odniósł się do tego również watykański sekretarz stanu. Skrytykował on rząd Silvio Berlusconiego za złe traktowanie sektora spółdzielczego, który ma wielkie zasługi w tworzeniu miejsc pracy i w budowaniu solidarności.

Watykański purpurat przyznał również, że świat pracy jako pierwszy odczuwa negatywne skutki globalizacji. W sytuacji kryzysu Kościół nie daje gotowych rozwiązań, proponuje jednak swe społeczne nauczanie. Ostatnio zostało ono wyrażone w encyklice Caritas in veritate. Pisząc ją – ujawnił kard. Bertone – Benedykt XVI musiał wprowadzić do pierwotnego tekstu wiele poprawek, aby w pełni uwzględnić kontekst aktualnego kryzysu. Kardynał sekretarz stanu wskazał ponadto, że przed współczesnym światem stoi dziś zadanie ucywilizowania i demokratyzacji gospodarki. Chodzi tu w szczególności o potrzebę przeciwstawienia się praktykom spekulacyjnym i uwzględnienie społecznego aspektu gospodarki – powiedział kard. Tarcisio Bertone na posiedzeniu włoskich związkowców.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7