Caritas wypełnia tornistry

Trwa ogólnopolska kampania "Tornister pełen uśmiechów", której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

Za kilkanaście dni nastąpi koniec wakacji i początek zajęć szkolnych. Dzieci gromadzą już zeszyty, książki, piórniki, kredki i wszystko, co pomoże im w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów. Nie każdy uczeń ma jednak wyprawkę do szkoły. Caritas Polska chce pomóc dziesięciu tysiącom dzieci wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Tornister pełen uśmiechów" Caritas chce wyposażyć dzieci w tornistry i podstawowe przybory szkolne. - W 2010 i 2011 roku ufundowaliśmy 8,5 tys. wyprawek szkolnych dla uczniów, którzy ucierpieli wskutek powodzi. Zainteresowanie Polaków naszą inicjatywą oraz świadomość trudnej sytuacji polskich dzieci w wieku szkolnym, wpłynęły na naszą decyzję o kontynuowaniu kampanii "Tornister pełen uśmiechów" w całym kraju - informuje ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Według raportu Komisji Europejskiej 26 proc. dzieci w Polsce żyje w biedzie. Jest to największy odsetek wśród wszystkich krajów UE. - Caritas w Polsce otacza dzieci szczególną opieką, uważamy, że pomoc uczniowi to konieczna inwestycja. Dając dziecku szansę na edukację i umożliwiając mu rozwój, kształtujemy młodego człowieka, który w przyszłości będzie decydował o losach Polski - podkreśla ks. Subocz.

Finał kampanii odbędzie się podczas III Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Tornister pełen uśmiechów", organizowanego przez Caritas Polska wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Urzędem Miasta Poznania, który finansuje finałowy koncert. Tradycyjnie piknik odbędzie się w pierwszy weekend roku szkolnego, tym razem 3 września na Placu Wolności w Poznaniu.

Impreza ma charakter charytatywny. Na gości czeka wiele atrakcji: koncerty, konkursy i wspólna zabawa. Podczas imprezy wystąpią m.in. Ewa Farna, Volver, Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Monika Kuszyńska. W programie także występy gwiazd "You Can Dance" oraz "Must Be The Music".

Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich TVP S.A. piknik będzie transmitowała Telewizyjna Jedynka. Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, będą mogli bawić się w domu i wysyłać SMS-y, które tysiącom dzieci pomogą wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

Więcej informacji na stronie Caritas.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5