Magnificat w Madrycie

Zespół „Magnificat” z Wilamowic wystąpił w Madrycie w ramach wydarzeń 26. Światowego Dnia Młodzieży. To jedyna polska grupa, która miała okazję zaprezentować się podczas Festiwalu Młodych.

Podczas koncertu bawiło się kilkuset młodych, nie tylko z Polski. Ośmioosobowy zespół „Magnificat” z diecezji bielsko-żywieckiej po raz pierwszy wystąpił zagranicą. Jak przyznała w rozmowie z KAI Ewelina Rivillo, która śpiewa i gra na flecie poprzecznym, taki występ jest dla zespołu okazją, by się sprawdzić a jednocześnie podzielić się swoją młodością, bowiem grupę tworzą sami młodzi, którzy grają ze sobą od 8 lat.

Poniedziałkowy koncert, który odbył się w parku Retiro, niejako otworzył tzw. Festiwal Młodych, czyli cykl imprez kulturalnych towarzyszących 26. ŚDM w Madrycie. Na początku zespół przedstawił się po hiszpańsku, angielsku i polsku, a następnie wykonał 15 utworów muzyki religijnej pop-rock. Jak wyjaśniła Ewelina Rivillo to muzyka z dużą dawką energii i entuzjazmu.

Na koncert do Parku Retiro nie przyszły co prawda tłumy młodych uczestników ŚDM, bowiem przed sceną zgromadziło się jedynie kilkaset osób, ale mimo 30 stopni Celsjusza w cieniu, młodzież bawiła się doskonale i w miarę możliwości śpiewała z zespołem.

Madryt2011 SDM MADRYT 2011 - Koncert zespołu Magnificat


Członkowie „Magnificat” pozostaną w Madrycie przez cały czas trwania ŚDM, by uczestniczyć we wszystkich spotkaniach z Benedyktem XVI, który do stolicy Hiszpanii przyleci w najbliższy czwartek.

Występ zespołu z Wilanowic był niestety jedynym przygotowanym przez Polaków w czasie ŚDM. W programie Festiwalu Młodych znalazły się co prawda jeszcze inne polskie akcenty ale są to projekcie filmowe a nie koncerty. Już w środę zobaczyć będzie można film „Popiełuszko” oraz amerykański dokument „9 dni, które zmieniły świat”.

Zespół „Magnificat” powstał w 2004 r. Jak dotąd nagrał płytę zatytułowaną „Odrodzona Nadzieja”, ale już pracuje nad wydaniem kolejnej.

Największym sukcesem grupy jest Grand Prix podczas kęckiego festiwalu „Psallite Deo” za wykonanie piosenek „Uwielbiajcie Pana” oraz „Ciebie chcę”.

Magnificat w Madrycie   MANUEL BRUQUE/PAP/EPA Madryt żyje już atmosferą Światowych Dni Młodzieży

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ŚDM

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7