We wrześniu Tydzień Wychowania

We wrześniu po raz pierwszy w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony Tydzień Wychowania - zdecydowała Konferencja Episkopatu Polski. Jego hasło to: Wszyscy zacznijmy wychowywać.

Tydzień Wychowania zaplanowano na 12-18 września. Według biura prasowego KEP inicjatywa ma podkreślić rolę wychowania, którego celem "jest integralny rozwój człowieka".

"Szkoła dziś zbyt często tylko kształci, a zapracowani rodzice poświęcają dzieciom zbyt mało czasu, troszcząc się przede wszystkim o zapewnienie potrzeb materialnych. Jest pilna potrzeba, żeby się zająć sprawami wychowania" - powiedział PAP przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Wychowania, bp Marek Mendyk.

Jak informuje biuro prasowe KEP, Komisja ds. Wychowania przygotowała na Tydzień Wychowania materiały liturgiczne, m.in. teksty rozważań i modlitwy wiernych. Zachęca też duszpasterzy i katechetów do zorganizowania w tym czasie spotkań z rodzicami. "Refleksja w czasie takiego spotkania powinna się koncentrować wokół problematyki sensu działalności wychowawczej i jej celu, odpowiedzialności rodziców za kształt wychowania ich dzieci, współpracy środowisk wychowawczych - rodziny, Kościoła i szkoły" - wyjaśniają organizatorzy.

Tydzień Wychowania to inicjatywa, która nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Będzie on obchodzony zawsze w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, które przypada 18 września.

List biskupów zapowiadający Tydzień Wychowania zostanie odczytany w pierwszą niedzielę miesiąca - 4 września - we wszystkich kościołach na terenie całego kraju.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8