500 osób na "Przystanku"

Ponad 500 osób zgłosiło udział w „Przystanku Jezus”, który rozpocznie się 31 lipca w Kostrzynie nad Odrą i towarzyszyć będzie festiwalowi rockowemu "Przystanek Woodstock", organizowanemu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka

Hasłem tegorocznego „Przystanku Jezus” jest: „Nowa Pięćdziesiątnica - Nowa Ewangelizacja”.
Rzecznik „PJ” Robert Kościuszko poinformował, że w inicjatywie ewangelizacyjnej udział wezmą także Czesi, Niemcy, Białorusini, Ukraińcy, Słowacy, Francuzi, Irlandczycy, Holendrzy oraz Szkoci.

W Kostrzynie cały czas pracują organizatorzy ze Wspólnoty św. Tymoteusza pod kierunkiem ks. Artura Godnarskiego, którzy przygotowują m.in zaplecze kuchenne i magazynowe, biura: prasowe i przyjmujące uczestników, grupę odpowiedzialną za liturgię i modlitwę, za wioskę PJ na Woodstocku, biuro projektowe odpowiedzialne za: logo PJ, koszulki, smycze, plakaty, identyfikatory i foldery. W akcji pomagają wolontariusze z całej Polski.

Od niedzieli 24 lipca w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie trwają tygodniowe warsztaty, poprzedzające Przystanek Jezus. Warsztaty tworzące artystyczną oprawę dla tegorocznego przesłania, prowadzone są w zakresie posługi muzycznej jak i wokalnej.
Podczas kilku weekendowych zjazdów warsztatowych wypracowywano repertuar nowych utworów muzycznych, które będą służyć podczas tegorocznej edycji PJ, a także podczas prowadzonych przez Wspólnotę św. Tymoteusza rekolekcji w różnych częściach Polski. W warsztatach uczestniczy młodzież z całej Polski.

W tym samym czasie odbywają się warsztaty teatralne i taneczne. Warsztaty teatralne przeznaczone są dla tych, którzy chcą głosić Ewangelię przez teatr i pantomimę. Uczestnicy uczą się wykorzystywać dźwięk w spektaklach. Ich zadaniem jest przygotowanie scenek ewangelizacyjnych do Ewangelii na każdy dzień PJ.
Pracują również dwie ekipy medialne uruchamiając „Radio Przystanek Jezus” oraz nowość – „TV Odnowa – Przystanek Jezus”. Oba przekazy będą dostępne w serwisie www.przystanekjezus.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8