Brazylia: międzynarodowe targi katolickie

„Twój żywy Kościół!” – to hasło, które towarzyszyć będzie międzynarodowym targom katolickim ExpoCatólica w Brazylii.

Czterodniowa impreza (7-10 lipca) odbywa się w São Paulo. Jest to, jak do tej pory, największe wydarzenie katolickie tego rodzaju na kontynencie latynoamerykańskim. Nowością w tegorocznych targach będą programy o charakterze kulturalnym. Pierwsze takie targi odbyły się w 2003 r.

W tegorocznych targach ma wziąć udział 200 wystawców. Są to producenci artykułów religijnych, materiałów liturgicznych, wydawcy, przedstawiciele różnych gałęzi technologii w służbie Kościoła, jak też reprezentanci różnych wyspecjalizowanych firm niekoniecznie mający związki z Kościołem.

Targi odwiedza każdego roku ponad 35 tysięcy osób. Są to nie tylko osoby duchowne, zakonne, czy też liderzy religijni zaangażowani w różnych dziedzinach tutejszego Kościoła. Najliczniejszą grupę stanowią właściciele sklepów z artykułami religijnymi, jak też wierni pragnący dokonać zakupu książek o tematyce religijnej, płyt kompaktowych, czy też wziąć udział w wystąpieniach znanych piosenkarzy. Koncerty takie organizowane są przez producentów i wydawców płyt kompaktowych. Nagrania prowadzi się także bezpośrednio podczas imprez.

Wydarzenia o charakterze kulturalnym są udostępniane dla ogółu wiernych w zamian za złożenie przez każdego z uczestników kilograma produktów żywnościowych na cele charytatywne Kościoła.

Nowością podczas tegorocznych targów będą Msze sprawowane o różnych porach i transmitowane przez katolickie stacje telewizyjne. Kolejną nowością będzie wystawa zorganizowana po raz pierwszy przez muzeum sztuki sakralnej z São Paulo. Będzie można zobaczyć kolekcje historycznych figur i paramentów liturgicznych pochodzących z całego kraju.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BRAZYLIA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10