Połączmy siły w czynieniu dobra

Bądźmy dla siebie życzliwi, połączmy nasze siły w czynieniu dobra i w przemienianiu świata zgodnie z nauką Chrystusa – apelował dzisiaj bp Krzysztof Nitkiewicz podczas uroczystości Bożego Ciała na ulicach Sandomierza. Tysiące wiernych wzięło udział w procesji, która przeszła ulicami Sandomierza z kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła przez Nowe Miasto na sandomierski Rynek.

Ordynariusz sandomierski zwracając się do uczestników procesji podkreślił, że często przechodzimy obok siebie obojętnie i dzielimy ludzi na przyjaciół i wrogów. - Dążymy z determinacją do własnych celów, nie oglądając się na innych. Chrystus zgromadził nas na tej procesji Bożego Ciała, abyśmy poczuli się wspólnotą, abyśmy zobaczyli w sobie nawzajem brata i siostrę. Taki jest przecież sens Eucharystii, taki jest sens każdej Mszy św. i przyjmowanej Komunii. Mówi św. Paweł: „Ponieważ jeden jest chleb, przeto my liczni, tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba” – mówił bp Nitkiewicz.

– Niech nasz głos stanie się słyszalny i przekonujący, chociaż nie brakuje tych, którzy chcieliby go zagłuszyć i narzucić własne, według nich jedynie słuszne, poglądy. Chrześcijaństwo pokazało w ciągu dwóch tysięcy lat, że obok drogi do zbawienia, stoi na straży ludzkiej godności, niesie ze sobą postęp i harmonię społeczną – dodał hierarcha.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła Msza św., sprawowana w kościele pw. św. Pawła przez ordynariusza diecezji bp. Krzysztofa Nitkiewicza oraz bpa Edwarda Frankowskiego i kapłanów pracujących w Sandomierzu.

Po Mszy św. tysiące mieszkańców przeszło ulicami miasta w procesji z Chrystusem Eucharystycznym, zatrzymując się przy tradycyjnych czterech ołtarzach, które swoim wystrojem podkreślały hasło roku duszpasterskiego „W komunii z Bogiem”.

W procesji, której ostatnim punktem była modlitwa na rynku Starego Miasta, przy figurze Matki Bożej, wzięli udział kapłani, siostry zakonne, alumni sandomierskiego seminarium, służby mundurowe, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, przedstawiciele rzemiosła i uczelni sandomierskich, członkowie wspólnot parafialnych, dzieci pierwszokomunijne.

Uroczystości Bożego Ciała uświetnił swoim śpiewem Chór Katedralny, prowadząc śpiew liturgiczny i przy ołtarzach eucharystycznych. Procesja zakończyła się na sandomierskim Rynku błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7