Kalwaria Zebrzd.: Czuwali na modlitwie

Kilkaset osób modliło się w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej. VIII Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne odbyło się w nocy z 11 na 12 czerwca.

Tematem przewodnim były słowa „W komunii z Bogiem”. Modlono się w intencji papieża Benedykta XVI, biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych, małżeństw i rodzin oraz za młodych ludzi o właściwe rozeznanie życiowego powołania, a także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Chrystusowym. Podczas czuwania dziękowano Panu Bogu za beatyfikację bł. Jana Pawła II, jednego z największych Pielgrzymów Kalwaryjskich.

Czuwanie modlitewne o 20.00 rozpoczął definitor prowincji – o. Kajetan Kowalski OFM, który w imieniu Prowincjała Ojców Bernardynów o. Jarosława Kani OFM, przywitał wszystkich uczestników „Wieczernika” Kalwaryjskiego.

Program czuwania obejmował: modlitwę-litanię do bł. Jana Pawła II, modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski (w bazylice); koncert ewangelizacyjno-powołaniowy zespołu kleryckiego „San Damiano” (WSD oo. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej) przy polowym ołtarzu oraz świadectwa osób o swoim powołaniu (dwóch sióstr zakonnych i kapłana).

O północy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia. Na wstępie, kustosz sanktuarium o. Damian Muskus OFM przywitał bp. Wiesława Lechowicza – Delegata Episkopatu Polski ds. Powołań w Polsce, koncelebrujących kilkunastu kapłanów i wszystkich uczestników czuwania. Mszy św. przewodniczył Ks. Biskup, który wygłosił do uczestników okolicznościową homilię oraz uznanie dla organizatorów tych spotkań modlitewnych w sanktuarium kalwaryjskim i wdzięczność dla wszystkich modlących się, i wspierających inicjatywy na rzecz powołań w Polsce.

Po Mszy św. przy klasztorze odbyła się dla wszystkich uczestników agapa (posiłek). Następnie uczestnicy udali się na Nabożeństwo do bazyliki, które skupiło się na medytacji Słowa Bożego, adoracji Krzyża i Najświętszego Sakramentu. Całość oparto na tekstach bł. Jana Pawła II z akompaniamentem muzycznym.

Kolejny punkt czuwania obejmował „Drogę Krzyżową”. Na „Dróżkach kalwaryjskich” uczestnicy odprawili to Nabożeństwo modlitewne od kaplicy Piłata do Grobu Pana Jezusa. Nieśli duży krzyż na ramionach, w asyście pochodni i lampionów. Przy każdej stacji towarzyszyły rozważania i modlitwa. Czuwanie modlitewne zakończyło się przy pomniku papieskim, gdzie odśpiewano „Barkę” i proszono o wstawiennictwo w modlitwie do bł. Jana Pawła II w intencjach powołań i powołanych.

W VIII Ogólnopolskim Nocnym Czuwaniu modlitewnym w intencji powołań, wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele: kapłani diecezjalni i zakonni, alumni kilku seminariów duchownych i liczne grono osób zakonnych z ponad 40 zgromadzeń żeńskich i męskich, instytutów życia apostolskiego oraz duża liczba młodzieży. W to religijne przedsięwzięcie zaangażowało się czynnie kilkadziesiąt osób duchownych i świeckich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7