Co roku 700 pakistańskich chrześcijanek jest przymuszanych do przyjęcia wiary Mahometa i poślubienia muzułmanina. Kościół katolicki chce raz na zawsze powstrzymać ten haniebny proceder. Okazją stał się przypadek 24-letniej Farah Hatimy, który już zyskał światowy rozgłos i dzięki staraniom chrześcijańskich organizacji jest śledzony również w Genewie przez oenzetowską Radę Praw Człowieka.
Jak deklaruje rodzina katoliczki, została ona poddana działaniu narkotyków i w takim stanie wyparła się wiary, a następnie poślubiła muzułmanina, przez którego jest teraz więziona. Sąd pierwszej instancji uznał sprawę za zamkniętą, ponieważ zadowolił się pisemną deklaracją Farah, w której miała ona zapewnić, że zarówno konwersja, jak i ślub były dobrowolne. Sędziów nie interesowało, czy Farah rzeczywiście pisała to oświadczenie z własnej woli.
Dziś Kościół katolicki rozważa możliwość złożenia odwołania do Sądu Najwyższego. Sprawę wzięła w swoje ręce lokalna komisja Iustitia et Pax, licząc na poparcie chrześcijan za granicą. Umiejętne rozegranie sprawy Farah Hatimy stwarzałoby nadzieje na bardziej skuteczną walkę z przymusową islamizacją innych chrześcijanek.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).