Kraków: Uroczystość wprowadzenia relikwii do Sanktuarium bł. Jana Pawła II

„Ta Eucharystia jest wielkim dziękczynieniem za iskrę Bożego miłosierdzia wznieconą na krakowskiej ziemi” - powiedział kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski rozpoczynając Mszę św. przed nowo wybudowanym Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach. Właśnie dziś zostanie ono oficjalnie zostanie powołane. Po nabożeństwie w świątyni zostaną złożone relikwie papieża oraz poświęcone zostaną nowe budynki Centrum.

W uroczystościach uczestniczy m. in. nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore oraz kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

„Przyszliśmy do Krakowskich Łagiewnik, aby towarzyszyć Ojca Świętemu Janowi Pawłowi II w drodze do domu, który od dziś będzie jego domem i domem wszystkich, którzy będą przybywać do niego” - mówił kard. Dziwisz.

Jak podkreślił, bł. Jan Paweł II, Apostoł Bożego Miłosierdzia, powraca do Krakowa, by razem ze św. Siostrą Faustyną głosić światu Boga bogatego w miłosierdzie. Zdaniem kardynała ta Najświętsza Eucharystia jest wielkim dziękczynieniem za iskrę Bożego miłosierdzia wznieconą na krakowskiej ziemi. „W jedności z bł. Janem Pawłem II ponówmy zawierzenie królewskiego Krakowa, naszej Ojczyzny i całego świata Miłosierdziu Bożemu” - zwrócił się metropolita krakowski.

Po Mszy św. do dolnej części świątyni, która jest już gotowa i będzie dostępna dla pielgrzymów i zwiedzających, uroczyście wniesione zostaną relikwie bł. Jana Pawła II. Kropla krwi bł. Jana Pawła II zamknięta w szklanej szkatule zostanie umieszczona w podstawie marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznej Kaplicy Relikwii. Pielgrzymi od dzisiaj będą mogli podejść, dotknąć i ucałować relikwiarz. Od niedzieli w nowym kościele codziennie odprawiane będą cztery msze św.

Sobotnie uroczystości połączone są z Małopolskim Świętem Młodych Wolontariuszy. Od godz. 10. w kilku namiotach swoją działalność prezentują grupy i instytucje zajmujące się na co dzień wolontariatem, m. in. Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Św. Łazarza, Szkolne Koła Caritas oraz uczestnicy Małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".

***

Na następnych stronach publikujemy tekst homilii wygłoszonej dziś w Łagiewnikach przez kardynała Stanisława Dziwisza.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7