Kalwaria Pacławska: Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

W Kalwarii Pacławskiej zakończyła się 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pod hasłem „Beze mnie nic nie możecie uczynić”.

„Uwolnienie się z jednego uzależnienia, często prowadzi w inne, przestrzeń zniewolenia rozszerza się” – przestrzegał w konferencji ks. Maciej Krulak, moderator krajowy KWC. Mszy świętej przewodniczył bp Adam Szal z Przemyśla, który życzył zebranym, by byli „radosnym świadectwem człowieka wolnego od zniewoleń”. „Bez Boga nic nie zrobimy, możemy wygrać jakąś potyczkę, nawet bitwę, ale nie wygramy wojny” – mówił ks. Maciej Krulak. Zauważył, że zniewolenia są ucieczką człowieka od samego siebie, bo łatwiej jest rozmawiać o serialu niż o realnych problemach. „W Krucjacie Wyzwolenia Człowieka o to chodzi, aby nie bać się żyć” – zaakcentował.

Stwierdził, że przestrzeń uzależnienia rozszerza się na różne dziedziny życia. „To już nie tylko alkohol czy narkomania. Telewizja, internet, a nawet zakupy mogą, na dłuższą metę, stać się równie destrukcyjne jak alkoholizm” – powiedział ks. Krulak.

W kazaniu bp Adam Szal życzył zebranym by byli „radosnym świadectwem człowieka wolnego od zniewoleń”. „Niech nasz przykład, nasz wzór pociąga innych do naśladowania. Niech nie zabraknie wam sił w dzieleniu się miłością, i nadzieję tym, którym wydaje się, że nie da się być trzeźwym i wolnym od zniewoleń” – zachęcał.

„Módlmy się o trzeźwość naszego narodu. Służcie naszej ojczyźnie, służcie swoim darem serca, który jest przedłużeniem ofiary Chrystusa” - mówił bp. Szal.

KWC została powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie w 1979 r. 8 czerwca tegoż roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski oficjalnie zaaprobował i pobłogosławił jej działalność. Abstynencja od alkoholu w Krucjacie to osobisty dar, podjęty dobrowolnie z pobudek miłości i odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka, m.in. jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa, środek przemiany obyczajów mający charakter profilaktyczny i wychowawczy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7