Jasnogórski jubileusz stulecia Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza

Źródłem i centrum zakonnego życia oraz misji Uczennic Boskiego Mistrza jest Eucharystia, prowadzenie ludzi do Jezusa Eucharystycznego, a wyraz tego apostolstwa stanowi adoracja Najświętszego Sakramentu podejmowana szczególnie z intencją za kapłanów i ludzi tworzących środki społecznego przekazu.

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza świętowały na Jasnej Górze stulecie powstania zgromadzenia założonego przez bł. ks. Jakuba Alberionego. Wiele sióstr modlitwą i różnorakimi posługami np. w zakrystii, sekretariacie kustosza czy Radiu Jasna Góra złączyło swoje życie z częstochowskim sanktuarium. Założyciel zgromadzenia przy okazji pobytu w Polsce w 1935 roku sam nawiedził Jasną Górę.

Źródłem i centrum zakonnego życia oraz misji Uczennic Boskiego Mistrza jest Eucharystia, prowadzenie ludzi do Jezusa Eucharystycznego, a wyraz tego apostolstwa stanowi adoracja Najświętszego Sakramentu podejmowana szczególnie z intencją za kapłanów i ludzi tworzących środki społecznego przekazu. Siostry troszczą się też o piękno liturgii w różnych jej wymiarach.

- Zostałyśmy, jak to widać teraz, prorocko powołane przez naszego założyciela, do szczególnej modlitwy za świat mediów – zauważa s. Damaris Suchenia – przełożona prowincji polskiej Uczennic Boskiego Mistrza.

„Kiedy widzimy te trudy związane właśnie z mediami, gdzie tak wiele kłamstw i niepokoju sieje się poprzez media, a można by było zupełnie inaczej, to w to wpisuje się nasz charyzmat. A jest on właśnie taki: modlitwy wstawienniczej za media, za tych wszystkich ludzi, którzy pracują w środkach społecznego przekazu, którzy je odbierają, korzystają z mediów” – mówi s. Damaris Suchenia 

Od 1 II 1972 roku Uczennice Boskiego Mistrza posługują na Jasnej Górze. S. Maria Agnieszka w jasnogórskiej zakrystii, z przerwami, jest tu od pierwszych dni.

„Staramy się być świadectwem tej miłości Maryi, bo Maryja posługuje się nami, Ona chce się nami posługiwać” – wskazuje s. Maria Agnieszka.

Obecnie na świecie posługuje ok. 1200 sióstr, najwięcej w Azji i Ameryce Południowej. W Polsce jest ich ok. 80-ciu: w Warszawie, Lublinie, Olsztynie i Częstochowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9