Ukończenie budowy wież ewangelistów słynnej na całym świecie bazyliki mniejszej Sagrada Familia zostało uwieńczone w niedzielę wieczorem uroczystą ceremonią w Barcelonie. Podczas nabożeństwa wewnątrz niedokończonego budynku po raz pierwszy podświetlono rzeźby z białego marmuru znajdujące się na szczycie czterech 135-metrowych wież: lwa, byka, anioła i orła.
Cztery symbole ewangelistów zostały wykonane z białego marmuru przez rzeźbiarza Xaviera Medinę Campeny'ego. Dwie wieże z aniołem i orłem jako symbolami ewangelistów Mateusza i Jana zostały ukończone we wrześniu; marmurowy lew reprezentujący ewangelistę Marka i wół symbolizujący Łukasza zostały umieszczone na pozostałych dwóch wieżach w zeszłym roku.
Cztery wieże ewangelistów otaczają Wieżę Jezusa, która wciąż jest w budowie i będzie najwyższą wieżą kościelną na świecie o planowanej wysokości 172,50 metrów. Po ukończeniu bazylika Sagrada Familia będzie miała łącznie 18 wież.
Nuncjusz apostolski w Hiszpanii, arcybiskup Bernardito Auza, nazwał świątynię podczas niedzielnej ceremonii jako "jeden z najwspanialszych poematów chrześcijańskich na ziemi". „Dzieło sztuki wykonane z kamienia wskazuje drogę do najwyższego, do wieczności” - powiedział arcybiskup.Bazylika mniejsza Sagrada Familia, zaprojektowana przez Antoniego Gaudiego (1852-1926), jest jedną z najsłynniejszych świątyń katolickich na świecie, budowaną od 1882 roku. Od 2005 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W 2010 roku papież Benedykt XVI przyznał jej tytuł "bazyliki mniejszej".Bazylika miała zostać ukończony przed 100. rocznicą śmierci Gaudiego w 2026 roku. Jednak z powodu opóźnień spowodowanych pandemią koronawirusa termin ten nie może zostać dotrzymany. Nowa data ukończenia nie została jeszcze ustalona.
Nowa próba ponownej oceny wydarzeń w Konstantynopolu w 1054 roku.
Dobrze jest mieć przyjaciół, którzy potrafią zjednoczyć się w dobrym działaniu.
Każda godzina bez rozejmu oznacza kolejne dziesiątki zabitych i setki rannych.
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.