Caritas pielgrzymował do Łagiewnik

W sobotę, 7 maja Pracownicy i Wolontariusze Caritas z całej Polski przybyli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie–Łagiewnikach, by wspólnie modlić się i świętować

W VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas uczestniczyło
2 tysiące pątników i 40 księży. Mszy Św. przewodniczył bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Biskup życzył wszystkim pracownikom
i wolontariuszom Caritas oraz każdemu „kto słyszy wołanie o bycie miłosiernym”, aby ta służba przynosiła obfite owoce. Wspomniał nauczanie bł. Jana Pawła II - papieża miłosierdzia. Pielgrzymka Caritas była wspólnym dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II.

Pielgrzymi wysłuchali świadectw pracowników Caritas. O motywach pracy dla innych mówiła Marta Leniar z Parafialnego Zespołu Caritas z Hermanowej w diecezji rzeszowskiej:  - Trzeba rozejrzeć się wokół  siebie i zaangażować w potrzeby człowieka, który jest opuszczony, biedy i chory. Trzeba oddać swoje życie potrzebującym jak sam Chrystus – powiedziała. Swoimi doświadczeniami podzieliły się również Maria Aldona Rzepińska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas w SP Nr 11 w Toruniu oraz wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie – Kamila Kędra i Anita Pasłęk.

Po wspólnej modlitwie, pielgrzymi pod przewodnictwem krakowskiej młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas śpiewali i tańczyli w łagiewnickim amfiteatrze. Nie zabrakło strawy dla ciała - wojskową grochówkę przygotowała Caritas Ordynariatu Polowego. Podczas pielgrzymki działał kiosk Caritas Polska, w którym można było zaopatrzyć się w materiały formacyjne i różnego rodzaju gadżety. Wielu pielgrzymów kupowało znaczki i koszulki Caritas podkreślając z dumą, że "taką markę warto promować".

Pielgrzymka zakończyła się koronką do Miłosierdzia Bożego i uroczystym błogosławieństwem relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8