Na Jasnej Górze odbyło się ogólnopolskie spotkanie czytelników czasopism katolickich dla dzieci. Było słonecznie, wesoło i głośno.
Maryjne sanktuarium ojców Paulinów przywitało uczestników spotkania słoneczną pogodą i licznymi atrakcjami. Wydarzenie zapoczątkowała Msza święta na jasnogórskich błoniach. W czasie homilli ks. Tomasz Jaklewicz, który w Małym Gościu Niedzielnym jest autorem rubryki „Jak to jest”, gdzie dzieci zwracają się ze swoimi problemami związanymi z wiarą czy ze zwykłymi, codziennymi sprawami, mówił o swoim odpisywaniu na listy. – Odpowiadając staram się wyobrazić sobie czytelnika. Aby to nie był tylko zwykły tekst, ale aby doszło do spotkania, aby popatrzeć sobie w oczy mówił kapłan. Spotkanie z czytelnikami jest idealną okazją aby porozmawiać, poznać się.
Krzysztof Błażyca /Foto GośćNa czytelników czekały redakcje sześciu czasopism katolickich dla dzieci – Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Mały Przewodnik Katolicki, Promyczek Dobra, Rycerzyk Niepokalanej, Staś.
Jak zgodnie zauważają wszystkie redakcje mimo zmieniającego się i trudnego dla wiary świata, czasopisma katolickie, starają się być przewodnikami dla najmłodszych i przyjaciółmi. Atmosfera, zainteresowanie i życzliwe rozmowy świadczą, że są też potrzebne.
Krzysztof Błażyca /Foto GośćNa dzieci i ich rodziny z całej Polski, w miejscu idealnym na takie spotkanie, czyli u Mamy Maryi, na Jasnej Górze czekała masa atrakcji. Kącik foto, darmowe lody dla uczestników, warsztaty różańcowe, stoiska z watą cukrową i uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Dodatkowo przygotowano konkursy z nagrodami, a ze sceny czas umilały występu Małego Chóru Wielkich Serc i Magdy Anioł.
Na koniec konferencję wygłosił znany z Tik Toka ks. Sebastian Picur.
Krzysztof Błażyca /Foto GośćAby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.