Kardynał Schönborn przyjął rodziny uchodźców

Z Ukrainy, Iraku, Syrii...

Kardynał Christoph Schönborn przyjął w tych dniach w pałacu arcybiskupim kilka rodzin uchodźców, którym w przeszłości osobiście starał się pomóc, aby mogły przybyć do Austrii lub znaleźć tu ochronę i wsparcie. Dwie rodziny uchodźców z Ukrainy oraz po jednej z Iraku i Syrii modliły się wspólnie z arcybiskupem Wiednia w kaplicy św. Andrzeja, a następnie opowiadały o powodach swojej ucieczki z ojczyzny i o tym, jak radzą sobie teraz w Austrii. Obecnych było też kilku lokalnych wolontariuszy, którzy opiekują się ludźmi, towarzyszą im i pomagają w integracji.

Jak powiedział Manuel Baghdi, pełnomocnik arcybiskupa Wiednia ds. uchodźców, szczególnie dramatycznego życia doświadczyły zwłaszcza rodziny z Bliskiego Wschodu, a to dlatego, że niektórzy członkowie tych rodziny przeszli na chrześcijaństwo. Konwersje podzieliły rodziny, a dla tych, którzy przeszli na chrześcijaństwo, istnieje zagrożenie życia i zdrowia. Kardynał Schönborn był pod głębokim wrażeniem wiary tych ludzi i ich woli integracji , podziękował też wolontariuszom za ich zaangażowanie.

Rodziny ukraińskie reprezentowały tylko matki z dziećmi, gdyż ojcowie i starsi synowie musieli pozostać w Ukrainie. Z powodu wojny mężczyźni w wieku 18-65 lat mają zakaz wyjazdów z kraju. Uchodźcy podziękowali kardynałowi za okazaną pomoc, dzięki której mogą teraz żyć bezpiecznie.

Działania pomocowe wspierane przez kardynała Schönborna dotyczą zarówno uchodźców w Austrii, jak i osób potrzebujących na miejscu w ich krajach pochodzenia. Jeszcze kilka dni temu Manuel Baghdi był na Ukrainie po raz szósty z transportem pomocy. Jak powiedział, odwiedza zawsze małe wioski na wsi, „gdzie nie dociera zbyt wiele pomocy”. Mieszkającym tam ludziom dostarcza żywność, leki, a także darowizny pieniężne. Ostatnio odwiedził dom dziecka w Karpatach. Głęboko przeżył spotkanie z małą dziewczynką, której ojciec zginął na wojnie kilka dni temu i która jeszcze nic o tym nie wiedziała.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5