Nikaragua: Kościół świętuje pomimo prześladowań

Pomimo licznych prześladowań ze strony reżimu Daniela Ortegi, Kościół w Nikaragui przygotowuje się do zbliżającej się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Trwa Krajowy Kongres Maryjny, którego zwieńczenie będzie miało miejsce właśnie 15 sierpnia. „Matka Boża pomaga nam odnaleźć radość i nawet w tak trudnych okolicznościach jest dla nas źródłem nadziei i znakiem Bożej opieki”– czytamy w materiałach kongresowych.

Jak podkreślają organizatorzy, mieszkańcom Nikaragui bardzo potrzeba teraz odnalezienia macierzyńskiego oblicza Boga, który opiekuje się swoim ludem jak najlepsza matka, nie pozostawiając go na pastwę ciemności i zła. W programie, oprócz licznych celebracji i świadectw, znalazło się także miejsce na chwile refleksji i modlitwy osobistej. We wszystkich parafiach diecezji trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Krajowy Kongres Maryjny odbywa się w trudnym dla Nikaraguańczyków czasie, gdy trwają coraz poważniejsze prześladowania Kościoła katolickiego. W kraju miało już miejsce ponad 200 ataków na kościoły, niektóre połączone z aktami profanacji. Sandiniści nękają także księży i biskupów. W areszcie domowym przebywa wciąż bp Rolando José Álvarez, który w katolickich mediach otwarcie sprzeciwiał się ograniczaniu wolności religijnej w Nikaragui.

Z kaplicy Miłosierdzia Bożego, znajdującej się w budynku Kurii, gdzie jest przetrzymywany, bp Álvarez prowadzi nadal duszpasterstwo przez Internet. Za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił udział Kościoła Nikaragui w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8