W czasie wojny dobroć jest cenniejsza niż chleb

Trwa 122. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W nocy w całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Armia rosyjska przeprowadziła naloty bombowe oraz ostrzał rakietowy z terytorium Białorusi, celując w regiony północnej Ukrainy: Kijów, Czernihów i obwód żytomierski. Nad ranem ostrzelany został również Lwów. „Znów zginęli niewinni ludzie, wróg dzień i noc oblewa ukraińską ziemię krwią, ale my się nie poddajemy, modlimy się i walczymy” – powiedział abp Światosław Szewczuk.

W swoim codziennym przesłaniu zatrzymał się on nad kolejnym owocem Ducha Świętego, jakim jest dobroć. Zaznaczył, że jest ona przymiotem samego Boga, a ludzie są na świecie ikoną boskiej dobroci. Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików podziękował wszystkim, którzy w czasie wojny okazali dobroć Ukrainie i jej mieszkańcom.

„Nasz metropolita Andrzej Szeptycki mawiał, że w czasie wojny dobroć ludzka jest cenniejsza niż chleb i masło, niż odzież i ciepło. Chciałbym dziś podziękować wszystkim, którzy mają odwagę bycia dobrymi w obliczu ogromu zła; w tym świecie pełnym nienawiści, morderstw i znieważania ludzkiej godności. Szczególnie dziękuję wszystkim wolontariuszom a zwłaszcza tym, którzy przy naszych kościołach w czasie wojny służą najbardziej potrzebującym. Nie pytają ludzi skąd pochodzą, do jakiego Kościoła należą i jaką mową się posługują, ale bezinteresownie pomagają – powiedział abp Światosław Szewczuk. – Dziękuję wszystkim, którzy mają dobre serca i dzięki swojej dobroci zbliżają się do Chrystusa, obecnego przecież w ofiarach tej niesprawiedliwej napaści. Boże, daj nam odwagę bycia świadkami i nosicielami Twojej dobroci. Napełnij swoją dobrocią ukraiński naród, który stał się ofiarą zła i niesprawiedliwości ze strony naszego wroga. Boże, Twoją dobrocią ożywiaj nas wszystkich, ratuj nas od grzechu i śmierci.“

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10