Świętość to nie idealność, ale powstawanie z grzechu

Bp Tadeusz Lityński do uczestników Diecezjalnych Dni Młodzieży w Rokitnie.

„Świętość to nie idealność, ale powstawanie z grzechu, upadków nie tyle o naszych siłach, które tak często zawodzą, ale o potędze i sile Bożej miłości!” – mówił bp Tadeusz Lityński do uczestników Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się 17 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Młodzieżowe spotkania odbyły się pod hasłem „Pokój Wam” (por. J 20,19). – Kiedy rozmawiałem z młodzieżą, to tak czuliśmy, żeby w tym kierunku pójść, że wszyscy potrzebujemy doświadczenia tego pokoju, który daje Pan Bóg. On daje pokój człowiekowi – podkreśla ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– Oczywiście modliliśmy się także o pokój dla nas w momencie, kiedy nieopodal jest wojna, kiedy jest niepewność, lęk o przyszłość. Chcemy uczyć się także być ludźmi pokoju. Temu służył ten czas – dodał.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. na placu przy bazylice. W homilii bp Lityński podkreślił święto młodych to czas, by docenić siebie i swoje wspólnoty! – To czas by zobaczyć, że nawet najmniejsza wspólnota może być, jak u Gedeona, miejscem doświadczenia potęgi Bożej miłości! W okresie młodości nie ma nic gorszego, niż poczucie samotności, wyizolowania! Ucieszcie się sobą – zobaczcie, jak wiele możecie wspólnie czynić pięknem Waszej młodości, entuzjazmu, Waszych pomysłów! – podkreślił bp Lityński.

– Świat dziś zniechęca do budowania prawdziwych, trwałych relacji, ale Bóg pokazuje coś wręcz przeciwnego – tylko będąc razem jesteście w stanie stawić czoła wielu trudom i przeciwnościom! – dodał.
Biskup zauważył na koniec, że być powołanym do świętości to nic innego jak uwierzyć, że mogę być silny Bogiem! – Świętość to nie idealność, ale powstawanie z grzechu, upadków nie tyle o naszych siłach, które tak często zawodzą, ale o potędze i sile Bożej miłości! – mówił biskup.

– Przyobleczcie się w miłość i pokój, prosi dziś Apostoł, bo tylko uzbrojeni tymi darami wyjdzie do świata nie tyle w lęku i poczuciu małości, ale z odwagą i doświadczeniem mocy Boga, która w Was jest! – dodał.

Dni młodych rozpoczęły się koronką do Bożego Miłosierdzia, a później był czas na zabawę, tańce i integrację. Natomiast przed katecheza i spotkaniami wystąpił teatr diakonii ewangelizacji. Po liturgii i wspólnym posiłku odbył się koncert zespołu „Siewcy Lednicy”.

Uroczystości wpisały się w obchody jubileuszu 50-lecia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10