Sudan Południowy przygotowuje się do wizyty Papieża

Franciszek będzie w tym najmłodszym państwie świata od 5 do 7 lipca.

Papieska wizyta w Sudanie Południowym już wydaje owoce, zanim się jeszcze rozpoczęła. Sytuacja w kraju się uspokaja. Wskazuje na to bp Edward Hiiboro Kussala. Franciszek będzie w tym najmłodszym państwie świata od 5 do 7 lipca. Już teraz trwają intensywne przygotowania. W Dżubie powstaje wielki ołtarz, przy którym Papież odprawi Eucharystię. We wszystkich parafiach trwają modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu podróży oraz trwałego pokoju. Taki jest bowiem główny cel papieskiej wizyty.

Rozmawiając z Radiem Watykańskim bp Kussala przypomina, że Franciszkowi będą towarzyszyć zwierzchnicy Wspólnoty Anglikańskiej i Kościoła Szkocji. Ta podróż ma bowiem zmobilizować wszystkich południowosudańskich chrześcijan to pokojowego współistnienia.

Bp. Eduardo Hiiboro Kussala: politycy wiedzą, że muszą zrobić porządek

„My na podróż Ojca Świętego patrzymy oczami wiary. Papież przybywa, aby utrwalić pokój w Sudanie Południowym. Jest to podróż bardzo ekumeniczna. Bardzo ważne jest, że przybędzie wraz z innymi braćmi w Chrystusie, aby zjednoczyć wszystkich chrześcijan w tym kraju. Stanowimy ponad 90 proc. mieszkańców. Musimy zacieśnić nasze relacje, dialog, zaangażować się w budowanie pokoju. Taka jest wola Papieża, po to do nas przybywa. (…) Aktualnie na większości terytorium panuje względny pokój. W miejscach, gdzie są obecni rebelianci dochodzi do sporadycznych strać. Ale już sama zapowiedź wizyty Ojca Świętego doprowadziła do ostudzenia nastrojów. Widzimy, że zmienia się sytuacja w naszym kraju. Również nasi politycy mają świadomość, że muszą zrobić porządek przed przyjazdem Papieża, aby zapanował pokój.“

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10