Abp Depo zalecił kontynuowanie śpiewu Suplikacji

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski zalecił kontynuowanie śpiewu Suplikacji o zakończenie pandemii i zażegnanie niebezpieczeństw na granicy naszej Ojczyzny.

Apel metropolity częstochowskiego został opublikowany 13 listopada na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej www.archiczest.pl

„Ponawiam moją usilną prośbę i polecam, by powrócić do ufnej i gorliwej modlitwy słowami Suplikacji "Święty Boże, święty Mocny, święty Nieśmiertelny" przed błogosławieństwem podczas każdej Mszy Świętej oraz na zakończenie nabożeństw, zwłaszcza wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu” – napisał abp Depo.

Metropolita częstochowski podkreślił, że „w obliczu zagrożeń i niepokojów Naród Polski zawsze u Boga szukał pomocy i obrony. Czynił to między innymi słowami Suplikacji, którą szczególnie modlimy się od wiosny ubiegłego roku, błagając Wszechmogącego Pana, by zachował nas od „powietrza” - od groźby pandemii. Dziś mocniej jeszcze brzmi kolejne słowo tej modlitwy, byśmy byli zachowani od „wojny”.

„W ostatnich tygodniach z niepokojem obserwujemy wydarzenia na wschodniej granicy naszej Ojczyzny. Z chrześcijańską miłością myślimy o tych ludziach, którzy w swej biedzie i nadziei na lepsze życie stali się narzędziem politycznej walki" - napisał metropolita częstochowski.

Abp Depo przypomniał, że Caritas Polska śpieszy z pomocą przebywającym w obozach dla uchodźców i zabłąkanym, bo taka jest nasza powinność wobec każdego bliźniego, także nie będącego chrześcijaninem. „Z podziwem i dumą myślimy o funkcjonariuszach Straży Granicznej, żołnierzach Wojska Polskiego i funkcjonariuszach Policji, wdzięczni za ich trudną i wierną służbę Rzeczypospolitej" - napisał duchowny.

„Z ufną wiarą błagajmy o zmiłowanie Boga, o zakończenie pandemii i zażegnanie niebezpieczeństw na granicy naszej Ojczyzny” – zaapelował metropolita częstochowski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11