Dzisiaj ruszyła inicjatywa modlitewna Aplikacja Modlitwy Papieża Click To Pray 2.0 oraz Sieci Modlitwy za Synod.
To ważny przejaw zaangażowania modlitewnego i duchowego w sferze cyfrowej. Sekretarz Dykasterii ds. Komunikacji, ks. Lucio Ruiz zauważa, że jest to wyraz świadomości Kościoła, który zdaje sobie sprawę, iż nowe środki komunikowania nie są jedynie jakimś rodzajem „gadżetów technologicznych”, ale mocno wchodzą w kulturę i w sposób życia współczesnego człowieka.
Kościół pragnie być tam, gdzie są ludzie i komunikować się z nimi w języku, w którym myślą i żyją, oraz ofiarowywać w ich kulturze narzędzia dla życia duchowego. Nowa inicjatywa modlitewna zdaniem sekretarza watykańskiej dykasterii stanowi wielkie wsparcie, jest świadectwem ogromnej kreatywności, daje możliwość łączenia różnych języków i kultur. To jest orędzie misyjne płynące z miłości i niosące nadzieję.
„Tworzą one również miejsce dla Boga w przestrzeniach cyfrowych. Ważne jest tutaj to, że w tylu propozycjach, które oferują telefony oraz w ogóle świat cyfrowy można realizować bardzo przyjacielską i bliską relację – uważa ks. Ruiz. Jest możliwe, aby bez znajomości tylu skomplikowanych rzeczy, różnych menu i opcji pomodlić się rano, w południe i wieczorem. Można także spotkać się z innymi, poprosić o towarzyszenie w trudnym momencie życia. To jest bardzo piękna sprawa. Sukces tej inicjatywy polega na znalezieniu sposobu na towarzyszenie duchowe w przestrzeni cyfrowej.“
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.