Potrzeba ojców, którzy wychowują do trzeźwości

Nie możemy budować cywilizacji śmierci, nie możemy pozwolić na rozpijanie narodu – stwierdził bp Bronakowski.

Na potrzebę trzeźwości we wszystkich obszarach życia społecznego, zwłaszcza w rodzinach, zwrócił uwagę bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski. Łomżyński biskup pomocniczy wygłosił homilię podczas 17. Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu.

Biskup Bronakowski podkreślił szczególną rolę ojców w wychowaniu do trzeźwości: „Pomyślmy jak bardzo potrzeba nam dzisiaj takich świętych ojców, którzy będą odpowiedzialnie, z miłością sprawować opiekę nad swoimi rodzinami. Potrzeba świętych ojców, którzy będą obecni w życiu swoich dzieci, którzy będą umieli stawiać jasne wymagania, ale jednocześnie czuwać i pomagać w trudnych życiowych chwilach” – mówił łomżyński biskup pomocniczy.

Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaapelował do rządzących, samorządowców, mediów, lekarzy i duszpasterzy o skuteczną walką z plagą alkoholizmu rodaków. Zaznaczył, że trzeba także dzisiaj z całą mocą powiedzieć jak przed laty kardynał Wyszyński: „non possumus”. 

„Nie możemy pozwolić na niszczenie i demoralizację młodego pokolenia, nie możemy pozwolić na niszczenie małżeństwa i rodziny. Nie możemy budować cywilizacji śmierci, nie możemy pozwolić na rozpijanie narodu” – stwierdził bp Bronakowski. 

Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęcił, by podobnie jak w latach poprzednich, podjąć w sierpniu apostolat trzeźwości. 

„Do wszystkich rodaków zwracam się z gorącym apelem o praktykowanie abstynencji w sierpniu. Nie lękajcie się podjąć tego wspaniałego daru, daru miłości! Dzięki niemu nasza ojczyzna zbliży się do chwili, kiedy Polacy będą naprawdę trzeźwi. Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich!”  - zaapelował łomżyński biskup pomocniczy. 

Biskup Bronakowski zachęca, aby sierpień roku 2021 stał się przełomowym w drodze naszego narodu ku trzeźwości. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6