Uczelnia zamyka jeden z wydziałów z powodu narzucania mu ideologii LGBTQ

Rektor wyjaśnił, że sposób działania uczelni jako instytucji ewangelikalnej opiera się na wierze.

 Położony na przedmieściach Filadelfii chrześcijański uniwersytet Cairn ogłosił w ub. tygodniu, że zamyka wydział Opieka Społeczna ze względu na narzucanie mu przez rządową agencję akredytującą (Rada ds. Nauczania Opieki Społecznej) poglądów i języka dotyczących płciowości i transpłciowosci, których nie może zaakceptować.

Opieka społeczna – jeden z istniejących tam 6 wydziałów – cieszył się dużym zainteresowaniem studentów. Dlatego też czekano rok z obecną decyzją, aby ci, którzy rozpoczęli m.in. program licencjacki, mogli go ukończyć.

Rektor uczelni Todd Williams podkreślił, że istniejąca od 1921 Rada ds. Nauczania, której zadaniem jest promowanie wiedzy i przygotowanie do działań w społeczeństwie, „ustaliła teorie i założenia interdyscyplinarne nie pasujące do naszego biblijnego rozumienia, kim jest człowiek, czym jest natura ludzka i czym jest świat”.

Według niego, zadaniem uniwersytetu chrześcijańskiego jest przygotowanie studentów do służby Chrystusowi w Kościele, społeczeństwie i świecie, opartych na Biblii, dobrze wykształconych, kompetentnych zawodowo i „mających charakter” mężczyzn i kobiet.

Rektor zaprzeczył, jakoby decyzja o zamknięciu wydziału miała jakikolwiek związek z rasizmem czy dyskryminacją, „gdyż są one niezgodne z założeniami tego uniwersytetu”. Wyjaśnił, że sposób działania uczelni jako instytucji ewangelikalnej opiera się na wierze. „Uznajemy wolność w wyznawaniu religii, toteż nie możemy się angażować w jakąkolwiek działalność naznaczoną nienawiścią i chęcią szkodzenia członkom społeczności LGBTQ ani nie popieramy żadnej dyskryminacji w tym zakresie” - powiedział rektor.

Założony w 1913 prywatny chrześcijański Uniwersytet Cairn początkowo nosił nazwę Filadelfijski Instytut Biblijny. Obecnie kształci się na nim ponad 1500 studentów na 6 wydziałach: teologii, sztuk i nauk wyzwolonych, biznesu, edukacji, muzyki i – dotychczas – opieki społecznej. Niezależnie od kierunku wszyscy studenci muszą zaliczyć co najmniej 30 godzin zajęć biblijnych w jednym semestrze.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10