Hiszpania: jezuici organizują nową uczelnię

Istnieje coraz większa współpraca między świeckimi i jezuitami – podkreślił przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego o. Adolfo Nicolás podczas wizyty w Sewilli. Generał jezuitów odwiedził prowincję betycką, która obejmuje hiszpańską Andaluzję i Wyspy Kanaryjskie.

Adolfo Nicolás SJ odwiedził ośrodki uniwersyteckie oraz inne dzieła prowadzone przez jezuitów w prowincji betyckiej. Spotkał się także z dyrekcją firmy Abengoa, aby rozmawiać na temat utworzenia w Sewilli Uniwersytetu Loyola Andaluzja (Universidad Loyola Andalucía). Projekt ten promowany jest przez Towarzystwo Jezusowe, a Abengoa odgrywa ważną rolę w jego realizacji. Spotkanie odbiło się dużym echem w miejscowych mediach.

Ponad 400 osób, w tym m. in. współpracownicy dzieł należących do Towarzystwa Jezusowego, członkowie grup duchowości ignacjańskiej oraz rodziny jezuitów, spotkało się z przełożonym generalnym w Sewilli. „Istnieje coraz większa współpraca między świeckimi i jezuitami zarówno pod względem ilości jak i jakości, aby realizować misję, którą podzielamy wszyscy” – powiedział o. Nicolás. Odpowiedział on na szereg pytań dotyczących m. in. edukacji, bycia świeckim liderem w dziełach jezuickich, sekularyzacji oraz tożsamości i misji Towarzystwa Jezusowego. „Musimy żyć naszym życiem chrześcijańskim w sposób wiarygodny, a to oznacza nieakceptowanie uprzedzeń, fałszywej pobożności czy też niesprawiedliwości. Trzeba przyjąć w pokoju, że inni myślą inaczej, mieć wielkie serce i patrzeć daleko. Nie można pozostać obojętnym wobec rzeczywistości, która nas otacza” – podkreślił generał jezuitów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11