Szacunek dla życia, aborcja, aspekty psychologiczne związane z problematyką ciąży to tylko niektóre wątki, nad którymi pochylą się prelegenci konferencji "Godność osób oraz szacunek dla życia". Konferencja online odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 10.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Na platformie Zoom zasiądą przedstawiciele różnych nurtów polskiego chrześcijaństwa, aby wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami, jakie napotykają w swojej pracy, w działaniach pomocowych kobietom oraz całym rodzinom.
O Konferencji
Dla chrześcijan, wyznających Boga stworzyciela i dawcę istnienia, życie zawsze było szczególnie istotną wartością. Również obecnie ważne jest pytanie o to, w jaki sposób wspólnoty chrześcijańskie powinny chronić tę wartość i przyczyniać się do tworzenia środowiska społecznego przyjaznego życiu od jego początków do dorosłości.
Konferencja „Godność osób oraz szacunek dla życia” ma być okazją do rozważań teologicznych, bioetycznych, psychologicznych i duszpasterskich w kontekście wyzwań, przed którymi stoją osoby, które znalazły się np. w sytuacji prawdopodobieństwa nieuleczalnej choroby mającego przyjść na świat dziecka lub które ciężko chore dziecko wychowują. Będzie to również sposobność do dzielenia się przez chrześcijan zaangażowanych w działania pomocowe swoimi doświadczeniami i wyzwaniami, jakie napotykają w pracy i służbie.
Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie owocnym czasem, w którym chrześcijanie z różnych konfesji będą mogli uczyć się od siebie nawzajem i zachęcać do wrażliwości oraz okazywania realnej troski nienarodzonym dzieciom, kobietom i ich rodzinom - czytamy na stronie organizatorów.
Wśród zaproszonych gości będą m.in.:
Konferencja odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 10.00. Będzie składać się z trzech sesji, po każdej z nich dyskusja.
Koszt udziału to 25 zł.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zamknięcie rejestracji 23 kwietnia o godz. 18.00!
Więcej informacji oraz program konferencji na stronie: https://pfch.wsts.edu.pl/
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).