Wciąż nie ma wieści o porwanym w Nigerii biskupie

Nadal nie ma żadnych wieści o losie uprowadzonego w Nigerii biskupa pomocniczego diecezji Oweri. Policja utworzyła dwie grupy zadaniowe, których celem jest odnalezienie porwanego i zatrzymanie sprawców. Wierni spontanicznie zbierają się w miejscowej katedrze, aby modlić się o uwolnienie swojego biskupa.

Bp Moses Chikwe został uprowadzony wraz ze swoim kierowcą w niedzielę wieczorem przez grupę uzbrojonych mężczyzn. Po kilku godzinach odnaleziono jego samochód zaparkowany w pobliżu miejscowej katedry. Wiadomość o porwaniu potwierdził miejscowy biskup Victor Obinna, który w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśla bardzo niski poziom bezpieczeństwa w Nigerii i wyraża niepokój o los porwanego.

„Kościół jest zawsze wśród ludzi i cierpi razem z nimi, nie opuszcza ich. Sytuacja w Nigerii jest bardzo poważna, w każdej części kraju zdarzają się liczne porwania, morderstwa i inne akty przemocy, zarówno wobec ludności cywilnej jak, księży i sióstr zakonnych – powiedział bp Victor Obinna. – W tym sensie przedstawiciele lokalnego Kościoła ponoszą takie samo ryzyko jak inni Nigeryjczycy. Biskupi, księża i siostry zakonne nie mają żadnej ochrony. Po wieściach o porwaniu, wielu wiernych zapewnia mnie o wsparciu modlitewnym, a także prosi o organizowanie modlitw o uwolnienie porwanego biskupa.“

To już kolejne porwanie duchownego w stanie Imo. W połowie grudnia uprowadzono ks. Valentine Ezeagu, podczas gdy jechał na pogrzeb swojego ojca. Po 24-godzinach został oswobodzony.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11