Papież do wiernych w USA: Nie można tolerować rasizmu

Papież Franciszek, zwracając się do wiernych w Stanach Zjednoczonych, powiedział w środę, że nie można tolerować rasizmu i jednocześnie twierdzić, że broni się świętości życia. Nawiązując do zamieszek w USA podkreślił, że przemocą niczego się nie osiągnie.

"Obserwowałem z wielką troską bolesne niepokoje społeczne w waszym kraju w ostatnich dniach po tragicznej śmierci pana George'a Floyda" - powiedział papież, zwracając się do wiernych ze Stanów Zjednoczonych podczas audiencji generalnej transmitowanej przez watykańskie media. W ten sposób nawiązał do rozruchów w kraju po śmierci Afroamerykanina zabitego przez policjanta w Minneapolis.

"Moi przyjaciele, nie możemy tolerować ani odwracać wzroku od wszelkiego rodzaju rasizmu i wykluczenia i twierdzić zarazem, że broni się świętości każdego ludzkiego życia" - mówił.

"Jednocześnie musimy uznać, że przemoc ostatnich nocy jest autodestrukcyjna i daremna. Niczego nie osiąga się przemocą, a tak wiele się traci" - dodał Franciszek.

Zapewnił, że łączy się z kościołem w Minneapolis i całym Kościołem w Stanach Zjednoczonych w modlitwie za George'a Floyda oraz "za tych wszystkich, którzy stracili życie w wyniku grzechu rasizmu".

"Módlmy się o pocieszenie dla ich rodzin pogrążonych w żałobie i przyjaciół. Błagajmy o pojednanie narodowe i pokój, za którym tęsknimy" - wezwał papież.

Nawiązując do patronki Ameryki powiedział: "Niech Matka Boża z Guadalupe, Matka Ameryki, wstawia się za wszystkimi, którzy działają na rzecz pokoju i sprawiedliwości w waszym kraju i na całym świecie".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10