Kenijscy katolicy wsparli muzułmanów

Biuro Katolickiej Komisji Sprawiedliwości i Pokoju w Malindi (CJPC-Malindi), we współpracy z Konferencją Biskupów Katolickich w Kenii (KCCB), oraz ludźmi dobrej woli, przekazało żywność kilkunastu potrzebującym muzułmańskim rodzinom w regionie Mambrui w hrabstwie Kilifi.

Darowiznę, która obejmowała mąkę kukurydzianą i fasolę, przekazał proboszcz parafii Gongoni, ks. Ks. Samuel Kenga oraz koordynator CJPC w Malindi, Mojżesz Mpuria.

Ks. Kenga wskazał, że misja Kościoła pośród potrzebujących pomocy, obejmuje wszystkie cierpiące osoby, bez względu na pochodzenie religijne lub kulturowe.

Otrzymując darowiznę w imieniu potrzebujących rodzin, imam Mambrui, Ustadh Muutaman z Madrassa Al-Ghannai, w słowach wdzięczności dla Kościoła Katolickiego w Malindi, określił stosunki panujące tam pomiędzy wyznawcami różnych religii, jako "ujirani mwema" (dobre sąsiedztwo).

Imam Muutaman odegrał kluczową rolę w identyfikacji potrzebujących rodzin. Mambrui jest bowiem w większości zamieszkane przez muzułmanów i brak tam małych wspólnot chrześcijańskich, które pomogłyby by w identyfikacji rodzin będących w potrzebie.

Z kolei ks. Kenga, podkreślił, że spośród sześciu stacji dojazdowych parafii, na terenie której znajduje się również Mamburi, "nie możemy dyskryminować Mamburi za to, że są w większości zamieszkani przez muzułmanów”.

Aktualna kampania pomocy prowadzona jest w związku z trudną sytuacją w Kenii, wskutek restrykcji nałożonych celem opanowania Covid-19 w kraju.

W ramach misji "Ochrzczeni i posłani" Komisja Sprawiedliwości i Pokoju diecezji Malindi, prowadzi wsparcie dla osób prywatnych (ok. 600 beneficjentów) oraz dwóch instytucji: placówki pomocy dla ofiar wykorzystywania seksualnego, oraz centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnością.

Innym projektem diecezji jest pomoc sanitarna dla dziewcząt z zagrożonych środowisk, a także dostarczanie środków higienicznych., mydła, maseczek oraz wody dla osób w potrzebie, w ramach ogólnokrajowej kampanii w związku z koronawirusem.

Podsumowując dzieło charytatywne w Mambrui, koordynator CJPC-Malindi, Mojżesz Mpuria wezwał Kenijczyków, do okazywania ducha dobrego sąsiedztwa i dzielenia się tym, co posiadają z potrzebującymi, niezależnie od ich przynależności religijnej lub pochodzenia.

Podkreślił  tym samym, potrzebę wspólnych działań, na rzecz promowania pokoju w regionie, który bywa terenem aktów przemocy, dokonywanych przez islamistów z Al Szabab. „Każdy powinien naśladować historię Dobrego Samarytanina, dla naszego dobrego, ludzkiego współistnienia” - powiedział Mpuria.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11