UKSW wybuduje Collegium Medicum

UKSW zainwestuje w budowę budynku Collegium Medicum - poinformowała w poniedziałek uczelnia. Zgodnie z harmonogramem pierwsi studenci rozpoczną w nim zajęcia 2021 roku.

Reklama

Budynek Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW powstanie na terenie kampusu przy ul. Wóycickiego 1/3, na miejscu tzw. "dziewiętnastki". "Budowa obiektu Collegium Medicum będzie dopełnieniem naszych wysiłków w tworzeniu Wydziału Medycznego UKSW. Bardzo nam zależy, aby obok wyspecjalizowanej kadry naukowej, zapewnić jak najlepsze zaplecze infrastrukturalne" - mówi ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, cytowany w informacji przesłanej PAP.

Nowy Budynek Collegium Medicum będzie mieścił sale dydaktyczne oraz specjalistyczne laboratoria służące kształceniu przyszłych lekarzy oraz pomieszczenia symulacji medycznych.

Powierzchnia całkowita budowanego obiektu wyniesie 3816 mkw., a całkowita kubatura nieznacznie przekroczy 10 tys. metrów sześciennych. Całość składać się będzie z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada na przełom III i IV kwartału 2021 roku.

Za projekt budynku odpowiada poznańska Pracownia Architektoniczna GPVT. "Obiekt będzie charakteryzować się prostą i nowoczesną bryłą oraz przyciągającą uwagę elewacją w stonowanej gamie kolorystycznej. Dzięki temu harmonijnie wpisze się w krajobraz otoczenia. Zaprojektowana konstrukcja będzie przystosowana do ewentualnej nadbudowy budynku o kolejne kondygnacje. Budynek wyróżni się także niskim zapotrzebowaniem na energię z uwagi na rozbudowaną instalację fotowoltaiczną. W Collegium Medium wykonawca zainstaluje również zaawansowane systemy audiowizualne" - informuje biuro informacji i promocji uczelni.

Inwestycję realizować będzie firma Skanska S.A., która z UKSW współpracowała już przy budowie Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. "Projekt, który będziemy realizować dla UKSW, idealnie wpisuje się w założenia naszej strategii Budujemy Miasta oraz misję budowania z korzyścią dla społeczeństwa. Cieszymy się również, że do grona naszych projektów dołączy kolejny obiekt użyteczności publicznej" - podkreśla Marcin Hutyra, Dyrektor Obszaru Warszawa-Komercyjny w Skanska S.A.

Prawa do kształcenia na kierunku lekarskim Wydział Medyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał w 2019 roku. Już wcześniej kształceni tam byli licencjaci pielęgniarstwa.

Bazę kliniczną dla studiów WM CM na UKSW stanowią instytuty naukowo-badawcze, w tym: Wojskowy Instytut Medyczny (WIM), Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Matki i Dziecka, a także szpitale publiczne i instytucje, świadczące działalność komercyjną w zakresie świadczeń medycznych: Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Szpital Specjalistyczny "INFLANCKA" im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej", Szpital Bielański, Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o., Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie (MSSW), Grupa LUX MED Sp. z o.o., Enel-Med S.A., Magodent Sp. z o.o., Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. W realizację programu kształcenia na kierunkach medycznych zaangażowany jest również Narodowy Instytut Leków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7