Chrystus nie jest poddany kwarantannie

Przewodniczący episkopatu USA apeluje o modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji ustania pandemii koronawirusa.

On sam odmówi ją w Wielki Piątek. Abp Jose Gomez przypomniał, że Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego wszystkim, którzy modlą się o to i poprosił wszystkich wiernych, aby przyłączyli się do niego za pośrednictwem internetu. Modlitwa będzie transmitowana na oficjalnej stronie episkopatu i na Facebooku.

Abp Gomez napisał do wiernych list na Wielki Tydzień, w którym zaznaczył, że obecna sytuacja nie ma precedensu w bogatej historii Kościoła, a obecny Wielki Tydzień będzie inny niż wszystkie. „Chrystus nie jest poddany kwarantannie, a Jego Ewangelia nie jest zakuta w kajdany” - przypomniał hierarcha i dodał, że choć kościoły mogą być zamknięte, to Serce Jezusa pozostaje otwarte dla każdego. Nawet jeżeli nie możemy wspólnie oddawać Mu czci, to każdy może szukać go w „tabernakulum własnego serca”.

Przewodniczący amerykańskiego episkopatu wezwał także do sprzeciwu wobec kultury strachu i lęku. „On nas kocha i Jego miłość nigdy się nie zmieni, dlatego nie powinniśmy się bać, nawet w tym czasie próby” - napisał hierarcha.

USA jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez koronawirusa. Według Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych zarażonych jest już ok. 274 tys. osób, z czego zmarło ponad 7 tys., a prawie 36 tys. przebywa w szpitalach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • robak
  07.04.2020 19:48
  troska o dom twój pożera mnie - albo inaczej pozwólcie dieciom praychodzić do mnie - albo jeszcze inaczej ... nie ma sensu kto spożywa ciało moje i krew moją pije ma życie wieczne , a może poco nasz Pan uczynił eucharystię - czy po to aby wierni nie mogli przyjać ciała i krwi ... czy coś napisano że można duchowo przyjąć komunię ? coś mi umknęło - i tak w niedziele byłem na spacerze w lesie - bo jestem mordercą tak samo jak wtedy gdy w kościele bylo nas osmioro . jakiś madry kaplan stwierdził że to zabójstqo ot i masz babo placek - a na mszy jest ośmiu albo jak z franciszkiem jeszcze wiecej kapłanów - może go uświadomić że popelnia zabójstwo . pozdrawiam
 • YNKAO
  08.04.2020 07:48
  Drogi Robaczku, komunię świętą możemy przyjmować duchowo. Rzeczywiście
  czujemy się jak trędowaci,ale pomyśl co mogą czuć starsi od nas . Pięknie słowa Jezusa skierowane do apostołów ,, Nie lękajcie się" jakże dziś nam właśnie potrzebne i kierowane do nas przez Kościół. Uczymy się pokory , wytrwałość i cieszmy się z małych rzeczy.Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6