W najnowszym „Gościu Niedzielnym”: Wielki Tydzień inny niż wszystkie

Podpowiadamy, jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w jaki sposób zaopatrzyć się w nowy numer naszego tygodnika.

Kolejny już numer „Gościa Niedzielnego” rozejdzie się bez dystrybucji parafialnej w kościołach. Najnowsze wydanie w druku można nabyć tylko w wybranych kioskach, salonikach prasowych i sklepach.

Polecamy też opcję nabycia „Gościa” bez konieczności wychodzenia z domu, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. [Kliknij i poznaj szczegóły]

W tym tygodniu "Gość Niedzielny" ukazał się bez dodatków diecezjalnych.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Czujni, by w codzienności uchwycić Boga

Zmiażdżony Bóg

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Wielki Tydzień będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale tajemnice przeżywane w liturgii Triduum Paschalnego są niezmienne. W sytuacji liturgicznego trzęsienia ziemi warto poukładać na nowo własną pobożność.

Gość Niedzielny Gość Niedzielny 14/2020


W najnowszym "Gościu" piszemy m.in.:

  • Opowieść o zwycięstwie [Marcin Jakimowicz]

„Nie mógł być w Koloseum. W kaplicy przytulał krzyż do policzka. Zastygł w tej adoracji” – tak Marcin Jakimowicz wspomina ostatnią Drogę Krzyżową Jana Pawła II, którą świat zapamiętał na długo. Skąd wzięła się celebracja męki Jezusa w potężnym amfiteatrze Flawiuszów? Każdego roku Następca św. Piotra adoruje tu w Wielki Piątek Jezusa, dziękując za Jego zbawczą mękę. Po raz pierwszy Drogę Krzyżową przeszedł w 1750 r. papież Benedykt XIV. Odtąd organizowano ją corocznie.

  • Trzęsienie świata [Jacek Dziedzina]

Nie ma takiego obszaru rzeczywistości, który nie zostałby dotknięty skutkami pandemii. Czy to oznacza, że świat, który znaliśmy, już nie istnieje? Kościół i wiara. Gospodarka i pieniądz. Polityka i układ sił w świecie. To trzy wybrane obszary, które wydają się najbardziej podatne na wstrząsy wywołane zawieszeniem aktywności ludzi na całym świecie.

  • Testy niezgody [Tomasz Rożek]

„Wojowanie statystyką jest wyjątkowo wygodne. I wyjątkowo nie fair. Bo opierając się na tych samych danych, można uzasadnić tezę, że Polska robi najmniej testów na obecność koronawirusa w Europie oraz że robi ich znacznie więcej niż inni”. Jak to możliwe – zastanawia się Tomasz Rożek.

Drodzy Czytelnicy, następne wydanie „Gościa Niedzielnego” obejmie dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego (nr 15-16). Cena nie ulega zmianie: 6 zł za wydanie drukowane. Planujemy, by to świąteczne wydanie dotarło również do parafii. Duszpasterzy gorąco prosimy o wyłożenie „Gościa” oraz „Małego Gościa” w kościele, aby umożliwić zakup osobom przychodzącym do świątyni na indywidualną modlitwę. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5