Podpowiadamy, jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w jaki sposób zaopatrzyć się w nowy numer naszego tygodnika.
Kolejny już numer „Gościa Niedzielnego” rozejdzie się bez dystrybucji parafialnej w kościołach. Najnowsze wydanie w druku można nabyć tylko w wybranych kioskach, salonikach prasowych i sklepach.
Polecamy też opcję nabycia „Gościa” bez konieczności wychodzenia z domu, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. [Kliknij i poznaj szczegóły]
W tym tygodniu "Gość Niedzielny" ukazał się bez dodatków diecezjalnych.
Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę
Czujni, by w codzienności uchwycić Boga
Zmiażdżony Bóg
Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Wielki Tydzień będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale tajemnice przeżywane w liturgii Triduum Paschalnego są niezmienne. W sytuacji liturgicznego trzęsienia ziemi warto poukładać na nowo własną pobożność.
W najnowszym "Gościu" piszemy m.in.:
„Nie mógł być w Koloseum. W kaplicy przytulał krzyż do policzka. Zastygł w tej adoracji” – tak Marcin Jakimowicz wspomina ostatnią Drogę Krzyżową Jana Pawła II, którą świat zapamiętał na długo. Skąd wzięła się celebracja męki Jezusa w potężnym amfiteatrze Flawiuszów? Każdego roku Następca św. Piotra adoruje tu w Wielki Piątek Jezusa, dziękując za Jego zbawczą mękę. Po raz pierwszy Drogę Krzyżową przeszedł w 1750 r. papież Benedykt XIV. Odtąd organizowano ją corocznie.
Nie ma takiego obszaru rzeczywistości, który nie zostałby dotknięty skutkami pandemii. Czy to oznacza, że świat, który znaliśmy, już nie istnieje? Kościół i wiara. Gospodarka i pieniądz. Polityka i układ sił w świecie. To trzy wybrane obszary, które wydają się najbardziej podatne na wstrząsy wywołane zawieszeniem aktywności ludzi na całym świecie.
„Wojowanie statystyką jest wyjątkowo wygodne. I wyjątkowo nie fair. Bo opierając się na tych samych danych, można uzasadnić tezę, że Polska robi najmniej testów na obecność koronawirusa w Europie oraz że robi ich znacznie więcej niż inni”. Jak to możliwe – zastanawia się Tomasz Rożek.
Drodzy Czytelnicy, następne wydanie „Gościa Niedzielnego” obejmie dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego (nr 15-16). Cena nie ulega zmianie: 6 zł za wydanie drukowane. Planujemy, by to świąteczne wydanie dotarło również do parafii. Duszpasterzy gorąco prosimy o wyłożenie „Gościa” oraz „Małego Gościa” w kościele, aby umożliwić zakup osobom przychodzącym do świątyni na indywidualną modlitwę. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.