Abp Ryś: Ogołoceni ze wszystkiego, możemy się skupić tylko na tym, co jest istotne

Zobacz jak Łódź odpowiedziała na wezwanie papieża do wspólnej modlitwy.

- To nie jest tak że jesteśmy skazani na taką samotność z uwagi na pandemię wirusa, ale jesteśmy zaproszeni do tego doświadczenia przez Boga. To doświadczenie wszystko zmienia, bo w takim zaproszeniu Ojciec pokazuje to, co jest ważne! Gdy jesteśmy ogołoceni ze wszystkiego, to możemy się skupić tylko na tym, co jest istotne – mówił abp Ryś.

Archidiecezja Łódzka Abp Ryś: Ojciec pokazuje to, co jest ważne dla nas! | Łódź 2020

Dziś w samo południe w kaplicy prywatnej księdza arcybiskupa Grzegorza odbyła się liturgia Słowa Bożego połączona z modlitwą Ojcze nasz, do odmówienia której - wszystkich chrześcijan na całym świecie - wezwał Ojciec Święty Franciszek.

– Zostaliśmy ogołoceni z ludzi i zostaliśmy ogołoceni z takiego doświadczenia fizycznie wspólnej modlitwy – tak z dnia na dzień. Jeszcze wczoraj miało być nas tu wielu – wszyscy  bracia i siostry z różnych Kościołów, a teraz wolno nam się spotkać w pięć osób, w gronie domowników. To jest bardzo trudne, ale to zaproszenie Boga wszystko zmienia – zauważył łódzki pasterz.

– Tę samotność, na którą jesteśmy skazani przez epidemię, możemy przeżyć inaczej, to znaczy przeżyć ją pozytywnie – czytając to zaproszenie skierowane przez Boga, które się dzieje sam na sam, w relacji ojciec i dziecko! – podkreślił arcybiskup Grzegorz.

Po krótkim wprowadzeniu metropolity łódzkiego została odmówiona Modlitwa Pańska. Natomiast przed błogosławieństwem łódzki pasterz odczytał list od dr. Pawła Czekalskiego – prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Pan prezes prosi w nim o pomoc w zakupie respiratorów podtrzymujących życie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.  

"W imieniu  lekarzy  i  pacjentów  zwracam się o  pomoc  w  doposażeniu  USK  nr  1 im. N. Barlickiego  w  sprzęt niezbędny do  ratowania życia. Choroba,  jaka  obecnie  nam zagraża (COVID-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć – napisał dr Czekalski.

Odpowiadając na prośbę prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej, archidiecezja łódzka wraz z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem przekazała sumę potrzebną do zakupu dwu respiratorów potrzebnych w łódzkim szpitalu. – Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów, to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę – powiedział metropolita łódzki.

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Bank PKO BP SA i Oddział w Łodzi

98 1020 3352 0000 1602 0010 0362

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi

z dopiskiem – darowizna

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11