Jasna Góra: cykl o maryjności kard. Wyszyńskiego

Na Jasnej Górze rozpoczął się drugi etap przygotowań do beatyfikacji prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i narodowego dziękczynienia, które odbędzie się 26 sierpnia.

Po ubiegłorocznym cyklu „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze” teraz zainagurowane zostały spotkania „Maryjna droga do świętości Stefana kardynała Wyszyńskiego”.

Tematem pierwszego spotkania były słowa: „Oddany Maryi - więzień”. Mówiono między innymi o heroicznym życiu Prymasa, źródle jego cnót, osobowej relacji z Matką Bożą, jego męstwie i wierze.

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „To wyjątkowe świadectwo doświadczenia maryjnego na miarę epoki będziemy wciąż na nowo czytać, jako dar bezcenny wobec wyzwań współczesności w Polsce i na świecie”.

Gość spotkania o. Gabriel Bartoszewski, wiecepostulator w procesie beatyfikacyjnym przypominał, że po przebadaniu różnych aspektów życia i posługi ks. Prymasa nie było żadnych wątpliwości co do heroiczności jego cnót.

„Wszystkie cnoty są równe, ale mnie uderza przede wszystkim męstwo ks. Prymasa. Jego sposób zachowania, jego postawa w każdej sytuacji, w której się znalazł, a było ich bardzo wiele. One świadczyły, że to był Boży człowiek, pełen chrześcijanin, bez jakichkolwiek zastrzeżeń czy braków”.
Anna Rastawicka świadek życia i posługi ks. Prymasa podkreślała, że doświadczenie kard. Wyszyńskiego osobowej relacji z Maryją jest zadaniem dla nas wszystkich, by tak jak on mieć Matkę, która nigdy nie umiera.

Spotkania odbywać się będą każdego 27. dnia miesiąca i połączone są z Mszą św. w kaplicy Matki Bożej o owoce beatyfikacji oraz z nocnymi czuwaniami w tej intencji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8