USA potrzebuje nowych przepisów migracyjnych

Wrażliwość na migrantów znajduje się w samym centrum przesłania Ewangelii. Kościół wzywa do przezwyciężenia obojętności wobec nich solidarnością i współczuciem – to wniosek z kończącego się dzisiaj w Stanach Zjednoczonych „Narodowego Tygodnia Migracji”, zorganizowanego przez Konferencję Episkopatu USA. Jego hasłem są słowa: „Promocja Kościoła i świata dla wszystkich”.

Kościół katolicki pamięta, że naród amerykański zawsze był liderem w przyjmowaniu i udzielaniu schronienia uchodźcom. Episkopat od wielu lat postuluje przeprowadzenie całościowej reformy migracyjnej wychodzącej naprzeciw trudnościom, z którymi zmagają się miliony ludzi. Nie mają oni dokumentów, pozostają anonimowi, pozbawieni głosu, często stają się ofiarami nadużyć i niesprawiedliwości. System migracyjny bardzo słabo działa i potrzeba rozwiązań na poziomie Kongresu i Białego Domu, aby osiągnąć porozumienie i podjąć zdecydowane kroki. Mówi bp. Mario Dorsonville, biskup pomocniczy Waszyngtonu i przewodniczący Komisji ds. Migracji Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych.

Bp Dorsonville – trzeba przejść od obojętności do solidarności
"Wiele z naszych diecezji i parafii składa się z rodzin imigrantów. Dlatego Kościół powinien być coraz silniejszy w swoim głosie orędownictwa, modlitwy i towarzyszenia tym osobom, które cierpią. Wiemy, że są podejmowane konkretne kroki w związku z poszczególnymi przypadkami, ale jest oczywiste, że potrzebujemy całościowej reformy systemu migracyjnego, która doprowadzi do powstania specjalnego przedstawicielstwa dla wszystkich imigrantów znajdujących się w tym kraju – podkreślił bp Dorsonville. Wiele milionów ludzi czeka na prawne uregulowanie przepisów migracyjnych. Należy pamiętać o tym, że liczba uchodźców będzie wzrastała i trzeba będzie ich przyjąć. Pomyślmy o ludziach na granicy oraz o osobach, które przebywają w ośrodkach więziennych na poziomie migracyjnym".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6