Perfekcyjnej Japonii Papież przynosi spontaniczność Ewangelii

„Tej świeżości w ewangelizacji Japończyków potrzebują również misjonarze” – mówi pracujący w Tokio ks. Andrea Lembo.

W społeczności japońskiej wszystko jest dobrze zorganizowane i dokładnie zaplanowane. Tak samo jest w tamtejszym Kościele. Franciszek przynosi ze sobą powiew spontaniczności, wychodzenia poza program, świeżości i radości, które daje tylko Ewangelia. „Tej świeżości w ewangelizacji Japończyków potrzebują również misjonarze” – mówi pracujący w Tokio ks. Andrea Lembo.

Włoski misjonarz jest przełożonym regionalnym Papieskich Misji Zagranicznych (PIME) w Japonii. Wskazuje on, że miejscowy Kościół potrzebuje nowego zapału misyjnego, bo ostatnim mocnym bodźcem do ewangelizacji była wizyta Jana Pawła II przed 38 laty. „Tworzymy perfekcyjne struktury, w których coraz bardziej brakuje Ducha” – mówi ks. Lembo.

"To jest moment wielkich wyzwań dla Kościoła w Japonii. Pierwsza ważna kwestia dotyczy głoszenia. Nasze wspólnoty muszą stać się bardziej ewangelizacyjne, misyjne, wychodzić w teren, szukać ludzi i iść wszędzie tam gdzie obecny jest człowiek. Potrzebujemy nowego ognia misyjnego, by głosić Chrystusa nie tylko przez dzieła miłosierdzia, ale również poprzez modlitwę i piękną liturgię – mówi papieskiej rozgłośni ks. Lembo. – Drugim poważnym wyzwaniem jest integracja w parafiach cudzoziemców, których jest coraz więcej. Są oni dużo młodsi od naszych japońskich chrześcijan: mogą stać się zaczynem nowej siły misyjnej, wlać nowe życie do Kościoła, stąd ich integracja jest bardzo pilnym wyzwaniem".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8